Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Este ködlámpa? Miért teszi?

Este ködlámpa? Miért teszi?

Figyelt kérdés

Sokszor látom. Krvára vakító is a gyagyi kínai.

Aki felnyomja este. Mièrt teszi?


Jobban nem fog làtni mert kb 3 meterre a kocsi elé világít. Ha meg itt van valami azt kikerülni se tudja. Szöval felesleges.

Nekem is van rajta de feleslegesen nem kapcsolom be.

De mégis miért vakítod el vele a szembejövőt?


2018. jan. 13. 12:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Azt hiszi,hogy egy karácsonyfán ül... amúgy jellemző nagyon mostanában. Köd abszolút nincs,de felkapcsolja a ködlámpát mert menő , aztán nagyon rossz és csúnya szokásom,de ha a kamionnal vagyok akkor én is rányomom,hogy örüljön. Természetesen a kamionba engem abszolút nem zavar,de amikor a saját icike picike autómba ülök :S csak azon hiába nyomnám rá, az jól van beállítva + alacsony autó
2018. jan. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
10es ne fárassz már. Nézz rá egy szobai csillárlámpára,amin van terelőbúra. Vakít? Nem . Megvilágítja a szoba sarkát is ,lehet mellette olvasni? Igen. A szórt fény és a fókuszált fény fogalma. A ködlámpa sem vakít, de ad szórt fényt oldalra is,mondjuk ez is márkafüggő.
2018. jan. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
A ködlámpán mióta van "terelőbúra"? Persze a tiéd nyilván kanyarfényt szór, ami a kerítés tetejét megvilágítja, meg előtted lent az utat, de a szembejövőt nem zavarja. Ne röhögtess már. Ha egy ködlámpa megvilágítja a házszámot, akkor az vagy nem ködlámpa, vagy nem megfelelően van beállítva. Pont. Ezen kár vitatkozni.
2018. jan. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen balfarkak akik fölnyomják a ködlámpát.

Nekem a "kedvencem", amikor városban enyhe párásságban, amikor km-ekre tökéletesen el lehet látni, 10m-re követem az előttem haladót a dugóban, de azért a hátsó ködlámpát csak bekapcsolja, mert ha már van ilyen az autóban, annak menni KELL.

2018. jan. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Pontosan,kanyarfényt szór mivel a ködlámpa nálam egyben kanyarfény is. "Terelőbúra" meg minden ködlámpán van mivel hogy az égő bent ül egy fényterelő foncsor mélyén.Én égetem, ha kell a több fény,és senki nem villogott érte még szóval nem vakít.
2018. jan. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Azért nem villogunk érte, te paréj, mert egyre többen vagytok és már unjuk, hogy folyamatosan stroboszkópoznunk kéne minden áldott este munkahelytől hazáig.
2018. jan. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
No akkor csak hozzászoktál a dologhoz, ez van ,ezt kell szeretni.Felesleges azon pattogni amin nem tudsz változtatni. Engem pl egyáltalán nem vakít senkinek a ködlápája,mivel nem világít felfelé ,de ha mást igen akkor vegyen fel napszemüveget vagy ne nézzen bele.
2018. jan. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, itt a válasz a kérdésedre. A 63%-os elég tisztán leírja: tudja, hogy tilos, de szarik a kreszre és rád is. Azért ködlámpázik, mert neki tetszik, te pedig kussoljál.
2018. jan. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Akit nem zavar a fénye. Látott már megpakolt kocsit, minek a hátulja lesüllyed így felfele világít?

Én enelkedős részen járok 30 kmen át. Mikor lentről felfele megyek ugyan olyan vakító mint egy rosszul bealitott tompított. Lehetbszépíteni hogy de nem is mert èn is hsználom és kamu.

.

2018. jan. 14. 10:47
 20/20 anonim ***** válasza:

Ááá nem, én soha nem láttam megpakolt autót éjszaka. Lehet azért, mert már megvakultam a ködlámpáktól meg az utólag beszerelt xenonoktól. Meg várj, mitől is még? Ja igen, amiért az előttem lévő piros lámpánál merte nyomni a fékpedált, attól is megvakulhattam.

Irónia off.

2018. jan. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!