Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen olajat ajánlanátok...

Milyen olajat ajánlanátok motorba, váltóba és difibe?

Figyelt kérdés
Egy BMW e30 320i m20b20-ról lenne szó. Manuális 5 fokozatú váltó, és egy nagyházas sperr difi. Melyikbe milyen olajat ajánlanátok? Ha ez plusz infó, télen is az utcán van, ezért sokszor indítom jéghideg motorral.

2018. jan. 12. 22:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Mit problemazol szerinted van olyan olaj ma ami nem teljesíti túl a huszonéves autód igényeit ?

Amelyik tetszik azt tedd bele

2018. jan. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de még egy értelmes hozzászólásod nem volt.. Szerintem nem kéne hozzászólnod a kérdésemhez ha ilyen offenzív vagy. Én a lehető legjobbat próbálom megadni az autómnak, ezért érdekel mások tapasztalata. Ahogy észrevettem eddig, te sem a tapasztalataidat nem osztottad meg, sem hasznos infót nem írtál.
2018. jan. 13. 22:14
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem sajnos, mert se nekem se más gyk olvasónak NINCS otthon laborja több milliós esetleg 100 millios felszerelése így az olajok minoseget nem tudjuk osztalyozni tetszik vagy se.


Egyetlen választás az, hogy, melyik tetszik. A szidott castrol egy neves márka, de minden márka jó amin a BMW jóváhagyása rajta van. Hogy miért ? Tesztelték, megfelel. Ennyi. Nem a gyk. Hanem rendes mérnökök rendes felszereléssel. Nem ujbegy dorzsolessel vagy ami a legjobb szaglassal vagy a doboz megrazasaval és a lottyenes hangjának az értékelésével :))

2018. jan. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Keress rá pontosan mi a belevaló, és cseréld ki arra. Esetleg hívd meg valamelyik szervízt és megmondják. Nekem pl a debreceni BMW szerviz sokszor adott jó tanácsokat
2018. jan. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek rendben vannak. A Motul szerintem egy kissé túlárazott olaj.

Ha nem önzáró a diffid, akkor a sima Syntrax Longlife 75w90 való bele. Ha sperres, akkor jó a limited slip.

2018. jan. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A Motul egy elég jó olaj. Én mást nem rakok se kocsiba, se motorba. Az egy dolog, hogy drágább, de amennyivel jobban védi a blokkot, megéri.

Castrol: egy szinte vadiúj Suzuki sportmotor blokkját szét akarták szedni, mert ette az olajat. Lecserélték Motulra, és láss csodát, nem ette.

2018. jan. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!