Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarország, Kelet-Európába,...

Magyarország, Kelet-Európába, hogy lehet, hogy a "menedzserautók" területén ennyire le van maradva Németországtól?

Figyelt kérdés

Én éveket dolgoztam kint, nem voltam olyan magas pozícióban, mégis volt szolgálati autóm.

Ez az egyik, Magyarországon sokszor még a középvezetőknek, osztályvezetőknek sem adnak, max valami kis városit.


Az első szolgálati autómat az elődömtől örököltem, a másodiknál viszont én dönthettem el,hogy felszerelt Octavia vagy egy kevésbé felszerelt Superb.Az utóbbit választottam.



Viszont egy új szériás Superbtől ott kint nem dobnak hátast, mint itthon.

A projektvezetőknek, tehát akik egyel felettem vannak, nekik már BMW X3 járt, akik ő felette voltak, ők meg általában 5-ös sorozatú BMW-vel cirkáltak.



Magyarországon inkább az a tendencia, hogy középvezetőnek Octi, felsővezetőnek Superb, a Ceo-nak meg valami komolyabb prémiumautó.

Olyan, mintha nálunk nem lenne kultúrája.


Ha, olyan pozícióban dolgoznék, mint amiben kint dolgoztam és autót kérnék, kb körberöhögnének, "merazcsakafőnöknekjár", szerencsére nem így gondolják mindenütt.



Nyilván vannak, kivételek, például aki a Mercinél vagy az Audinál dolgozik, az nyilván Audit ,illetve Mercit kap.

Egyébként az Audinál sem rossz dolgozni, ott is kapsz nem középvezető vagy menedzser pozíciókban autót, maximum A4-est.De, az sem rossz.


2018. jan. 11. 19:14
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Kedves 9-10. válaszoló,


ha az irigység fájna....



Először is, kvalifikált vagyok, mesterfokozatú mérnökdiplomával, két idegennyelvet beszélek folyékonyan.

Másodszor , van tapasztalatom,nem tegnap estem ki az egyetemi padsorból.



A szolgálati autó csak Magyarországon számít valami nagy dolognak, de csak azért, mert a legtöbb cégnél olyan béna a menedzsment,hogy rossz mutatókat produkál a cég, így a középvezetőknek sem jár egy középkategóriás business class autó.

Németországban, szinte hétköznapi dolog,hogy vállalati autód van.Amin sokan, mint ahogy a kérdésnél jó páran megrökönyödtek.

Nyilván, prémiumautók csak a menedzsereknek járnak, de egy Skoda Superb vagy hasonló simán jár a szakértői munkát végző embereknek is.


Sokaknak fogalma sincsen,hogy milyen vállalati kultúra érhető el, hogyha német munkaszerződése van az embernek.

Létezik olyan cég, innen nem messze, ahogy gyümölcsnap van egy héten egyszer,vagyis minden részleg teakonyhájába beraknak banánt, almát,körtét és fogyaszthat bármelyik munkavállaló, mivel figyel a cég az alkalmazottainak egészségére.



Magyarország k_rvára le van maradva és nem csak bérben, hanem a magyarországi cégek vállalati kultúrák terén is.

2018. jan. 12. 16:07
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ebben semmiféle "lemaradottság". Igazából csak fröcsöghetnéked van mi? :P
2018. jan. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Óó, tudom már van ilyen ismerősöm, pont ilyen mint te.

Hazajött Franciaországból, és pont így osztja az észt, mint te. Azt hiszitek, hogy Magyarország is pont úgy kéne álljon gazdaságilag, mint Franciao., vagy Németo. Mindent jobban tudtok, mindenhez jobban értetek, akármi a téma, csak azt tudjátok beszélni, hogy hogy volt ezekben a nyugati országokban...

2018. jan. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Kedves 13.


A céges autók mennyisége, milyensége, a bérek mennyisége valóban gazdasági teljesítmény függő, viszont a vállalati kultúra annyira már nem.

Az a baj, hogy a magyaroknak nincs igénye vállalati kultúrára, ha lenne, addig tüntetnének (bizony a diplomások is) ameddig nem teljesíti a cég a követeléseket, ugyanis csak ezen múlik.

2018. jan. 12. 19:16
 15/15 anonim ***** válasza:
Más meg megkapja a 80% térítést a vasúti bérletre, és meg van oldva a munkába járás. Kicsit sokat vársz te el.
2018. jan. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!