Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarország, Kelet-Európába,...

Magyarország, Kelet-Európába, hogy lehet, hogy a "menedzserautók" területén ennyire le van maradva Németországtól?

Figyelt kérdés

Én éveket dolgoztam kint, nem voltam olyan magas pozícióban, mégis volt szolgálati autóm.

Ez az egyik, Magyarországon sokszor még a középvezetőknek, osztályvezetőknek sem adnak, max valami kis városit.


Az első szolgálati autómat az elődömtől örököltem, a másodiknál viszont én dönthettem el,hogy felszerelt Octavia vagy egy kevésbé felszerelt Superb.Az utóbbit választottam.



Viszont egy új szériás Superbtől ott kint nem dobnak hátast, mint itthon.

A projektvezetőknek, tehát akik egyel felettem vannak, nekik már BMW X3 járt, akik ő felette voltak, ők meg általában 5-ös sorozatú BMW-vel cirkáltak.



Magyarországon inkább az a tendencia, hogy középvezetőnek Octi, felsővezetőnek Superb, a Ceo-nak meg valami komolyabb prémiumautó.

Olyan, mintha nálunk nem lenne kultúrája.


Ha, olyan pozícióban dolgoznék, mint amiben kint dolgoztam és autót kérnék, kb körberöhögnének, "merazcsakafőnöknekjár", szerencsére nem így gondolják mindenütt.



Nyilván vannak, kivételek, például aki a Mercinél vagy az Audinál dolgozik, az nyilván Audit ,illetve Mercit kap.

Egyébként az Audinál sem rossz dolgozni, ott is kapsz nem középvezető vagy menedzser pozíciókban autót, maximum A4-est.De, az sem rossz.


2018. jan. 11. 19:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Maximum százas skodát vagy záporozsec ezeknek a léhűtőknek !
2018. jan. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Túl vannak fizetve ezek a barmok,vegyen maganak autót vagy ha kap örüljön és ne válogasson. Segged ne legyen kinyalva csak azért mert bejársz a munkahelyedre?
2018. jan. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Kedves 2.


Éppen erről a mentalitásról beszéltem, amit te is mutatsz.


Németországban sok a sikeres multinacionális cég, ahol olyan pénzek mozognak,hogy egy munkavállalónak céges autót,üzemanyagkártyát biztosítani annyi, mintha vennél egy csomag rágót a Lidlben.


Németországban meg komoly szakszervezetek vannak, akik évtizedek óta azért harcolnak, hogy a cég minél többet költsön a munkavállalóra.

2018. jan. 11. 19:49
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

meséld már el, melyik cég osztogatja az X3-asokat a projektvezetőknek, mert akkor oda megyek...:D


ott is az kap autót, akinek szüksége van a munkájához...nem arra, hogy villogjon vele, mennyire ő az élet császára.

nyugaton egyébként se érdekel senkit, milyen autód van, csak nálunk divat státuszszimbólumként kezelni ezt a dolgot...

2018. jan. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Németország ,ez meg a magyar valóság ! Emberek a saját lakasukban fagynak halálra,utcára kerülnek vagy munka nélkül vannak gyerekes csaladok élnek havi 120 ból egy kib.szott bkv bérletet nem kapnak neked meg van egy jól fizető csókos munkad és mégis az a legnagyobb gondod h milyen felszereltségű talicskát tolnak alád.... Ember ez nem valódi probléma, meg vagy fizetve vegyél magadnak olyan autót amilyet akarsz,de ingyen várd el . Vissza is lehet menni németbe,ott biztos tárt karokkal várnak ferrarikkal ,azért jöttél vissza haza..
2018. jan. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

4#

Cég nevet nem mondok, annyit elárulok,hogy műszaki területen tevékenykedik.


Németországban gyakori, hogy BMW-k vagy Audik a vállalati autók.

Nálunk már a Skodák nagy számnak számítanak,a Volkswagentől meg lehidalnak a legtöbben.



A vállalat nagy, sok telephelye, irodája van Németország szerte, világszerte, a projektvezetők meg sokat utaztak.


Én projektkoordinátorként dolgoztam ott,de nekünk is kellett utazni, viszont,hogy őszinte legyen ez nem indokolta a vállalati autót, elég lett volna kulcsos, amikor kell elkérem.

De, hülye lettem volna visszautasítani.


Manapság meg, egy munkahelynél elvárás nálam, hogy adjanak szolgálati autót.

2018. jan. 11. 21:59
 7/15 A kérdező kommentje:

Kedves 5.

Azért jöttem vissza, mert sohasem terveztem hosszútávon Németországban maradni.

Szükségem volt a tapasztalatokra, sokkal jobb pozíciók vannak kint.


Műszaki diplomám van, Magyarországon 20 év alatt jutottam volna oda, ahova Németországban 4 év alatt.



A Ferrarikról annyit, hogy azt a németek nem szeretik, mert sokat fogyaszt.Ők a dízeleket preferálják többnyire.

2018. jan. 11. 22:02
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
El vagy szállva kicsit kérdező. Németország a világ egyik legfejlettebb állama, gazdasága a legnagyobbak között van.
2018. jan. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mire fel elvárás neked? Ez munkahely ba.zdmeg nem kívánságkosár.. Te tipikusan az vagy akinek mindennel szemben csak elvarásai vannak csak dolgozni nem akar érte. Azért jöttél te haza,mert kint az ilyeneket páros lábbal rúgdossák kifele.
2018. jan. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Te neked ne legyen elvárás a céges autó. A legnagyobb papíron tanult,de a valóságban meg a hülyék csoportjába tartozó ember vagy ! Menjél vissza németbe,bár aki kimegy és rendesen dolgozik esze ágában sincs hazajönni. Téged valszeg hazazavartak mert egy nulla voltál most meg keresed itt a korábban eldobott csontodat tele hússal amit már nem találsz. Semmivel nem vagy különb a többi embertől hogy kocsidt érdemelnél. Tudom jó a szomszéd előtt villogni a céges szarral amiért nem dolgoznál meg ,hisz a kisebbségi érzés a gyenge jellemed miatt benned van,ezt egy ingyen luxus kicsit kompenzálná.
2018. jan. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!