Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik éri meg jobban lerakni...

Melyik éri meg jobban lerakni kismotorra a jogsit 15 évesen (tudom hogy 14-től már lehet de csúsztam egy évet) vagy várjak 17 éves koromig rakjam le kocsira és akkor meg lessz kismotorra is?

Figyelt kérdés
2010. jún. 4. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Csináld meg. Előnyödre válik. A kocsi vizsgánál nem azzal leszel elfoglalva, hogy hol keresd a táblákat illetve a felfestéseket, meg mi a jelentése, hanem azzal, hogy a kocsit vezesd és azt tanuld. Én is így csináltam. Sokkal nyugodtabban mentem tanulni és később vizsgára. Feltételezem, hogy a két év alatt vezetni is fogsz.
2010. jún. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szerintem hülyeség....mert qrvasok pénz...meg annyi a plusz hogy az EÜ vizsgát tudni fogod, meg nagyjából képben leszel a kresszel...de értelmét nem látom...
2010. jún. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Szerintem várj még és tanuld meg a KRESZ-et erre itt egy link: [link]

mert 1 motoros vizsga 60-70 ezer 1 "B" kategóriás tehát autóra 140-150 körül mozog és ha megcsinálod motorra akkor a motort is fenn kell tartanod és nem biztos hogy lesz pénzed a másik jogsira.Én most leszek 14 éves nyáron és én már kezdek gyűjtögetni és ha a szüleim nem mondják azt hogy fizetik ők akkor azt hagyom, szerintem ezt te is átgondolhatod.

2010. jún. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha nagyon közbeszólnak az anyagiak, akkor nem éri meg. másrészt meg az 50cc-t gyorsan kinövöd. 2 hét, és a teljesítménye már nem lesz elég. de azon nem veszik olyan komolyan, mintha autóra csinálnád. és a közlekedést megtanulod, hogyan mehetsz forgalomba, meg mikor lehet/nem lehet menni. a kresz-t magolhatod, de egész más a gyakorlatban. tehát ilyen szempontból megéri. én megcsináltam először. és javaslom a sebességest, mint robogót. sokkal jobban néznek ki, és ráérzel, mikor kell váltani, hogyan, mikor teheted vissza, motorfék... igaz, hogy autóban váltani és kuplungolni máskép kell, meg más fordulaton, de a lényeg ugyanaz. sokat megtanulhatsz rajta.
2010. jún. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hogyérted azt, hogy "nem veszik olyan komolyan, mintha autóra csinálnám"?
2010. jún. 4. 21:38
 6/7 anonim ***** válasza:
nem veszik szigorúan. persze az oktatómmal voltunk városba, de a vizsga nem városba volt. annyiból állt, hogy kellett menni 3 kört a tesztpályán és átmentél. semmit nem kérdezett... még attól sem, aki nagymotorra ment. neki ugyanennyiből állt. akik meg autóra, azokat meg agyon kérdezgették meg vezettették. de ha az 50ccm-s váltóst elvezeted, akkor az autót is :)
2010. jún. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
inkább kocsira rakd sztem az a 2évet már kibírod és akk már meglesz mindkettőre :)
2010. jún. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!