Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a kölönbség köztük?

Mi a kölönbség köztük?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Több kérdésem is akad, de inkább egy kalap alá veszem őket! :)

Szóval:

1., kérdés: Amerikában a régi autókba gyakran szereltek 3 sebességes automata váltókat. A kérdésem az lenne, hogy mi a különbség a 3, 4 illetve az 5 sebességes váltó között?

Mármint világos, hogy az 5 sebességesnél, a legmagasabb (illetve ha úgy akarjuk, mindegyik) sebességi fokozatban kisebb fordulatszámon pörög a motor, kevesebbet is fogyszt, nagyobb végsebességre is képes a jármű, viszont azt nem tudom, hogy pl. a gyorsulást ez hogy befolyásolja, milyenek az áttétek egy 3, 4 és 5 sebességes váltóban? Példaképp: 3 sebességes váltónál nem is vált az automata mondjuk 2. sebességbe 80 km/h-ig (ez csak feltételezés, nem konkrét tény!), viszont egy 5 sebességesnél ugyanezen idő és sebesség alatt már 3.-ban van.

Tehát ha csakis a gyorsulási időt és "teljesítményt" nézzük, akkor egy 3, 4 vagy az 5 sebességes automata váltóval szerelt autó van előnyben? (Feltételezve, ha a jármű súlya és a motorja teljesítménye azonos.)

2.,kérdés: Milyen gyorsan vált egy átlagos, 20 évvel ezelőtt gyártott automata váltó? Tud-e egy átlagos sofőr ugyanannyi idő alatt váltani?


Előre is köszi a válaszaitok!


2010. jún. 3. 15:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyorsulásban a több fokozattal rendelkező autó van előnyben,mert rövidebbek a fokozatok és hamarabb eléri a kívánt sebességet.autómata váltónál lenehet manuálisan is váltani,ezeknél egy átlag sofőr is tud olyan gyorsan gangolni.egy manuálisnál ahol kuplungolni is kell,ott már egy kicsit több tapasztalat és gyakorlat kell az ilyen gyors váltáshoz,de lehet szerintem.
2010. jún. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!:)

Automatánál manuálisan? Erről még nem hallottam, de jól hangzik!:)

2010. jún. 3. 20:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!