Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől van az, hogy nem lehet...

Mitől van az, hogy nem lehet lükfercbe (tolatni), berakni időnként az autót?

Figyelt kérdés
Csak néha fordul elő ez,olyankor bekell raknom egyesbe,majd utána tolatoba.Miért csinálja ezt az autóm?
2010. jún. 3. 11:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vannak autók amelyeknél a hátramenet /Rückwärz/ nincs szinkronizálva. Ilyenkor javasolt 2X kupplungolni.
2010. jún. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

valahogy úgy magyarázta az oktatóm, h a fogaskerék más szögben van mint a többi, és ezért nem akadnak rögtön össze.

(nem túl szakszerű, tudom. ennek két oka lehet. 1,h nő vagyok, és régen tanultam vezetni 2, h nő vagyok, és ilyen primitíven magyarázta az oktatóm :) )


olyankor én úgy szoktam h kuplung fel ,majd újra benyom, és rükvercz...és akkor megy :)

2010. jún. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%
lükferc xD
2010. jún. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy az előttem szóló hölgy leírta. A hátramenet nem szinkronizált a váltóban, direkt, hogy ne tudd előre haladás közben berakni sebességbe. A fogaskerekek más szögben állnak meg, mint ahogy kellene, valamint lehet, hogy kopott is a hátrameneti fogaskerék a váltóban. Dupla kuplungolás megoldja, vagy az általad emlegetett egyes sebességbe kapcsolás hátramenetbe kapcsolás előtt. Vagy: marad a váltófelújítás.
2010. jún. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
egyébként a lükferc az rückwertz.
2010. jún. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hátramentet vagy rükverc (Rückwärts volt eredetileg). Az oka az, hogy az autó előremeneti fokozatai ferdefogazású, állandóan kapcsolódó, szinkronizált fogaskerekekkel hajtanak. Vagyis a fogaskerekek állandóan együtt pörögnek, te csak azt választod ki, melyik fogaskerékpár legyen egyszerre mindkét tengelyen rögzített. A hátramenet viszont egyenesfogazású, szinkronizálatlan és tolókerekes kapcsolású, tehát van két (na, jó, hátramenetnél pont három, de most elég lesz kettő is) fogaskerék, amelyek közül az egyiket tologatod és úgy "akasztod össze" őket, akkor kapcsol. Ha a fogaskerekek úgy állnak, hogy nem tudnak kapcsolódni, akkor hiába erőlteted, nem fog menni. Ilyenkor fel kell engedni a kuplungot, a bemenőtengely elfordul a fogaskerékkel együtt és próbálkozhatsz újra.

A másik probléma a váltó rudazatának vagy bowdenjének rossz beállítása lehet, ilyenkor a hátramenet tűnik el elsőként, mert az a kapcsolási séma legszélén található, tehát ott kell a legtöbbet mozognia a mechanikának.

2010. jún. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor kiengedem a kéziféket, ezzel kicsit mozdul az autó.Gondolom ilyenkor valami történhet(szintén nő vagyok, és még szőke is) , mert utána már beveszi.
2010. jún. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A válasz írója 92%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:33


Jó ilyeneket olvasni, még akkor is, ha eredendően maga a probléma nem érdekelt volna ilyen mélyen, csak a megoldása (amit én a dupla kuplunggal szoktam kivitelezni).


Köszi!


"Én ilyenkor kiengedem a kéziféket, ezzel kicsit mozdul az autó.Gondolom ilyenkor valami történhet"


Ez zseniális :D

2010. jún. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A kézifékes ugyanaz a megoldás, mint a dupla kuplungos, csak visszafelé: dupla kuplungolásnál a bemenőtengelyt fordítod el, itt pedig a kimenőtengely fordul el, ahogy a kerekek forgatják. De ez is jó. :-)
2010. jún. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A legelső hozzászólásnak hidj! nekem is sokszor van ilyen, ez azért van mert már régi az autó, vagy nincs szinkronizálva,
2010. jún. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!