Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Árthat az autónak?

Árthat az autónak?

Figyelt kérdés

A minap cserértük az egyik szerelő haverommal az első lengő karokat (azt a háromszög alakút).

Sajnos csak úgy tudtuk kicserélni,hogy le kellet venni a lengéscsillapítót 3 csavar a motortérben.És sajnos a visszahelyésnél,az egyik bele szakadt. Állítja,hogy nem számít mert ott van az a kettő+3 szeg ami +merevséget add. Meg sok típusnál 2 van...stb. Mi teendő legyek? Ha lesz rá pénzem cseréjem ki? Vagy tényleg nem nagy baj,hogy az a egy csavar bele szakadt.

Fiat bravo 1,4.



2017. dec. 20. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Stabilabb biztonságosabb minél több benne a fix , leghamarabb kicserélném .
2017. dec. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Bubuka508 ***** válasza:
100%
Ne igen járj vele így, mert veszélyes. Nem véletlenül tervezték úgy, hogy annyi csavar kell bele és nem eggyel kevesebb. A javítási költségeket meg szerintem a haverodnak kéne állnia, aki beleszakította.
2017. dec. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mi a pontos neve ennek az alkatrészek?
2017. dec. 20. 21:23
 4/9 Bubuka508 ***** válasza:
100%
Te írtad, hogy a lengéscsillapítóról van szó. Vagy teleszkópnak is mondják.
2017. dec. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utána néztem toronycsapágy lenne.
2017. dec. 20. 21:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Tényleg jobb ha annyi csavarral van rögzítve amennyivel azt megtervezték. De komoly baja nem lesz tőle. Az a 3 csavar ami ezt tartja ezek kb 10 es csavarok amik nem igazán teherhordás miatt vannak ott hanem a lengéscsillapító stabilitása miatt. Nem a kasztni súlyával vannak azok terhelve mert míg a teleszkópot lefele nyomja a addig a rugó felfele tolja, ha csak egy csavaf tartaná akkor sem fog az onnan kiesni, legfeljebb egy kicsikét kopoghat. Persze ez nem azt jelenti hogy ez így rendben van, csak nem olyan gáz mintha pl a féltengely csavart szakították volna bele.
2017. dec. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,ünnepek alatt lehet megfúrom vagy heggesztek a szakadásra fogást így ki lehet csavarni. Azért kérdeztem,hogy használható-e mert nekem az autó olyan mint másnak a kenyér.
2017. dec. 20. 23:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogyhogy? Megkened vajjal és megeszed? Elég fura ízlésed van.
2017. dec. 21. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hegessz rá fogást és tekerd ki vagy melegítsd meg a felületét szúrólánggal, esetleg fúrd ki és tegyél bele nagyobb csavart.

Egy esrtleges nagyobb erőhatásra kiszakadhat a gólyalábad, de ez már felér egy balesettel. Normál körülmények mellett szerintem nincs nagy hatással semmire. Ha annyira elhasználódottak voltak a csavarok, akkor sokat az már amúgy sem tartott volna.

2017. dec. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!