Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota Prius 1.5 HSD (hibrid)...

Toyota Prius 1.5 HSD (hibrid) vélemények?

Figyelt kérdés

A hibrid cella mennyit bír, itt már gondolom inkább kell nézni a futott km-t. 1.5-2 millió Ft között már egész jó állapotú, szép autót lehet kapni, annyi hogy 150 ezertől indul a km számláló, de van 260 ezres is. A kérdés végülis az, hogy megéri-e ilyen korú hibriddel foglalkozni?

Az a 4-4.5 literes fogyasztás jónak tűnik benzinből. Jelenleg hdi motoros autónk van, ez se fogyaszt olyan sokat éppen, de a járáskultúrája, automata váltója, csendessége miatt később lehet meggondolnám egy ilyen autó vételét.


2017. dec. 19. 08:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért annak a csendességnek nézz utána jobban. Városi tempónál viszonylag csendesek, országúti haladásnál és főleg erős gyorsításnál viszont nagyon tud bőgni a motor. A futómű felől érkező zajok szigetelése meg még az újaknál is jóval gyengébb, mint akár egy 5-6 éves Fordnál. Szóval a csendességet felejtsd el gyorsan. Én nem rég az új RAV4 Hybridet hasonlítottam össze egy szintén új Ford Rangerrel. A Ford sokkal jobban zajszigetelt, csendesebb volt, pedig teherautó.
2017. dec. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De gondolom az áruk sem egy kategória. Jó, a csendesség akkor mellék szempont. Ettől függetlenül érdekelne még vélemény.
2017. dec. 19. 11:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

De. Pontosan ugyanabban az árkategóriában van mindkettő.

Itt az a fő kérdés, hol használnád. Városban jó a hybrid, illetve azon kívül 90-es tempóig sem rossz, autópályán viszont pont ugyanannyit fogyaszt, mint egy benzines, plusz 2-300 kiló terheléssel, amit az akku illetve a villanymotor ad hozzá, amit ott nem tud kihasználni.

A hybrid rendszerre 10 év garancia van, addig nem kell félni tőle, illetve utána is lehet csak ahibás cellát cserélni az akkuban. Ha viszont megnézed, egy négy-öt éves Priusban is van általában 150 ezer kilométer, tehát egy régebbinél ez már valőszínű nem reális érték.

2017. dec. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lakott területen kívül biztos hogy halkabb a HDI motoros Peugeot/Citroen. Ha a bólogatós váltós PSA-t nem szeretted akkor a CVT-t se fogod.
2017. dec. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem automata váltós autónk van. Sima manuális 5 sebességes.

Olvastam hogy a PSA féle automata eléggé darabos működésű, de a CVT váltót miért ne szeretném? Ahogy videókon láttam, egyetlen hátránya az az, hogy folyamatosan a max. nyomaték illetve lóerő leadásához szükséges tartományban tartja a fordulatszámot, ergo padlózós gyorsításnál folyamatosan 5000-en pörög (zajos). De azért elég komfortos lehet hogy nem rángat (nem vezetéstechnikai hiba miatt ránt, nem kell kiforgatni a szavaimat, csak szóltam), nem kell állandóan kuplungolni, váltogatni. Csak nyomod a gázt és megy.


Más az amikor van hely haladni, és egy erős motor van előtted, vagy mögötted mindegy, illetve nem számít a fogyasztás egyáltalán. Akkor élmény a kéziváltó.

2017. dec. 20. 08:39
 6/11 anonim ***** válasza:
"Csak nyomod a gázt és megy. " Nyomod a gázt, felbőg a motor majd egyszer elkezd gyorsulni. Egy Priust fölösleges padlózni, mert nagyobb a turbó lyuka mint egy turbós autónak.
2017. dec. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Videón én úgy láttam, hogy egyenletesen gyorsul. Gyorsulás nem mindig arról szól hogy belapít az ülésbe. Még ha én is azt szeretem igazából.
2017. dec. 20. 17:38
 8/11 anonim ***** válasza:
Azt akartam kifejteni hogy a padlógáz és az effektív gyorsulás között elég sok idő telik el. (pl egy előzésnél)
2017. dec. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nemsokára le fogom cserélni a 2012-es Priusom...városban egyáltalán nem éri meg, sokszor bekapcsol a motor, (főleg télen!) és van mikor még le se áll, mikor megérkeztem. Városi rohangálósnak nem éri meg. De, ha mondjuk hosszabb távon mész és nem pályán, akkor 4L-rel el lehet vele rohangálni. Városban télen 7L-t is megeszik, rövid távon.
2018. jan. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 Persze mert fűtesz, ha jól tudom a 2012-es priusban még nem hőcserélős fűtés van.
2018. jan. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!