Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit takar a DF045 hibakód?

ZZsano kérdése:

Mit takar a DF045 hibakód?

Figyelt kérdés
A Renault Twingo 1.2 16V (D7FA 702)menet közben leáll, de újra indítható. Ez a tünet nem állandó de elég gyakori. A diag a DF045 kódot dobja fel, aminek a jelentését ismerem de arra gondoltam, hogy talán már találkozott valai ezzel a gonddal, (hiszen nem biztos, hogy a nyomásérzékelő a hibás) és megosztaná velem tapasztalatait. Előre is köszönöm.
2017. dec. 13. 16:59
 1/3 JulesTS ***** válasza:

MAP szenzor alacsony jelszint. 95% hogy rossz a MAP szenzorod, de igazad van, nem biztos, hogy az hibás. Lehet kontakt hibás csatlakozó, vagy akár ECU is...

Én ilyennel nem vacakolok (legfeljebb a csatlakozóját lehet megnézni, hogy nincs-e összerohadva a kontaktus, normálisan érintkezik-e, kontakt spray-t is lehet neki adni), aztán cserélem és ha utána is visszajön a hibakód akkor lehet tovább keresni...

2017. dec. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, én is erre tippelek, de mivel nem olcsó egy MAP szenzor amit azonnal be tudnék rakni, így a költségek alacsonyan tartása miatt most várok két napot és féláron kapok egyet. Aztán majd meglátjuk...
2017. dec. 14. 07:43
 3/3 A kérdező kommentje:
MAP szenzor lecserélve de a hiba továbbra is fennáll. Nagy valószínűséggel a kábelköteg lesz a hibás. Folyt.köv.
2017. dec. 19. 14:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!