Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jó választás autó vásárlása...

Jó választás autó vásárlása 1.9 pd tdi motorral?

Figyelt kérdés
Volkswagen,Audi. Fenntartása,fogyasztása milyen?
2017. dec. 8. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Nos elméletileg nagyon jó tdi motorok, tehát elméleti síkon nagyon jó választás lehet egy ilyen. Azonban nagyon nagyon alaposan meg kell már nézni ezeket a gépeket, mert nagyon sokat futottak már. Egyik másik szerintem 1M km-t is megtehetett, míg az órájában ennek a töredéke van. Mivel elég jó minőségű a beltér ezeknél az autóknál pofátlanul tekergették vissza őket. Láttam már magam is olyat amiben óra szerint 210e km volt, viszont a computer máshol is tárolta a futást és valójában 880e km volt az autóban. Persze lehet, hogy a motor még mindig jó. Időközben felújították, de ekkora futással már a futómű is gatya lehet, ami komoly költségeket hordozhat. Nem beszélve a váltóról. Ezek a dolgok elsőre nem feltétlen érződnek, de aztán kibuknak. Mondjuk láttam már kikönyökölt főtengelyt is 1.9TDI-nél. Az is ment rendesen. Szóval, ha találsz egy olyat akkor nagyon nézd át, nehogy valami visszatekert legyen. Valós 250 ezerrel még nyugodtan vedd meg. Ha karban tartod akkor még egyszer annyi van benne. :) Illetve mikor ezek az autók megfizethetőbbek lettek, a fiatalabb korosztály is gyakrabban hozzájutott. A nyomaték meg elhitette velük, hogy ez sportkocsi. Ezáltal rugdosták őket sűrűn. Azt mondom került el az ültetett, nagy kerekes, sötét ablakos vagány példányokat. Bár ez általánosságban érvényes szabály. :) A fogyasztás láb függő. Vannak mesék miszerint 5 litert eszik. Az az SDI volt a VW csoporton belül. Ez nem az. 6,5-7,5 körül jön ki. Ha bántod 8 köré is felkúszhat. Ne félj, nem fogja leenni a nadrágod. Az alkatrészek nem a legolcsóbbak, viszont jobb minőségűek. Persze ez attól függ, hogy te milyet vásárolsz. Kicsit drágább a szervize mint egy korabeli focus-nak, de ettől sem kell félned. Nem fog annyiszor elromlani, ha normálisat veszel. Octavia-t még találsz relatív fiatalt ezekből.
2017. dec. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Maga a motor jó, fogyasztást karosszéria nélkül nehéz lesz mondani mivel ez sok mindentől függ (légellenállás és gördülési ellenállás illetve hogy hol és hogyan közlekedsz) egy golffal simán 6l alatt el lehet közlekedni (nekem legalábbis sikerül, de a nagy átlag inkább az 5l). Amit az első mond, hogy a pd nem tud 5l enni az csak félig igaz ugyanis 90-100-al szinte bármelyik kasznit elviszi 5-5,5l-el, városban, rövidtávon, hidegen persze ez is megeszi a 7-10l-ert, de én se nem vagyok pesti, se nem használom sokat a városban, így az éves átlagfogyasztásom olyan 5,1l 205/55 R16 + gyári sportfutómű és Golf4 a típus a motor pedig gyári AJM tehát a 116lovas 6ganggal 460e km-rel a hátamögött. 380e km-nél kapott úgy kuplungot és kettőstömegű lendkereket (160e) illetve 400e nél kapott egy turbó felújítást (80e). Illetve fogyó alkatrészként még 2db kerékcsapágyat meg elöl-hátul egy újra szilentezést, ezek voltak óra szerint 3 és 400e km között. Az általános szervíz 10e km-enként 5w40 (pd nek megfelelő olajjal) castrol + mann szűrők.
2017. dec. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem sima TDI volt, meg CR van, tehát a PD pont kimaradt, de anno körbejártam a témát rendesen. Teljesen jó, ugyanúgy megbízhatóak, mint a többi 1.9 TDI, csak hát öregednek már. Melyik autóban gondolkozol?

Motor maga jó, de ezek azért már bőven 300.000 fölött futottak még ha az összes német import is vissza van tekerve 180.000-re.

2017. dec. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Audi A3 és vw golf V
2017. dec. 8. 21:02
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja, köszönöm a válaszokat. Akkor nem kell anynira felnem a PD előtagtól :D
2017. dec. 8. 21:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!