Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A nívó pálca maximum jelzése...

A nívó pálca maximum jelzése fölé öntöttem az olajat, mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Az autóm alapból eszi az olajat (2000 km/1-1,5 liter), mit tudok ilyenkor tenni? Engedjek le belőle? Már bejöttem vele dolgozni (20 km).

2017. dec. 8. 06:55
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon nem tesz jót a motornak, ha a max jelölés fölött van, mert sokkal nagyobb nyomás éri a lehúzógyűrűket, illetve magát a forgó-mozgó alkatrészeketé s ezáltal a motort is. Le kell engedni belőle vagy pedig ki kell szívni belple a felesleget. EZ AZ ALAPESET! DE! A te motorod már annyira kopott, hogy mire hazamész, meg is ette a felesleget. Én a helyedben ezzel annyira nem foglalakoznék - ha csak kicsit töltötted túl -, mert úgyis elemeészti az autó. Kérdés már csak az, hogy az autó megeszi az olajat, vagy pedig elfolyik valahol! Ez nagyon nem mindegy!
2017. dec. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megeszi. Ha folyna, akkor az látszódna vagy a motor alatt, vagy a blokkon, vagy ha mondjuk odalépnék neki és okádná a füstöt. Lényegében egyik eset sem áll fenn. A hűtőfolyadékban viszont van egy kevés, a tartály falán is látszik a felverődés, de nem vészes mennyiség.
2017. dec. 8. 07:35
 3/9 anonim ***** válasza:

"mert sokkal nagyobb nyomás éri a lehúzógyűrűket"

Ezt a baromságot hagy figyelmen kívül.

És ha egy ilyet leír, mennyire igaz a többi?


Gyorsabban fogja enni


2000 km/1 liter azért kicsit soknak tűnik, az 10.000-renként 5, vagyis csak szűrőt kell cserélned.

Én megnézetném.

2017. dec. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szolovjov ***** válasza:
Van amelyik autó gyárilag fogyaszt ennyi olajat. Pl. az Opel. Egy minimális túltöltés nem okoz gondot. Az én autóm ezer km-enként fogyasztott 1 liter olajat, akkor viszont már erősen füstölt. Az autószerelők nem nyúltak hozzá, azt mondták kopott a motor. Szétszedtem és annyi baja volt hogy szelepszár szimeringet kellett cserélni 3 ezer Ft-ért. Azóta szinte nulla az olajfogyasztás.
2017. dec. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mennyivel ment főlé? Ha max 2-3 mm-rel akkor hagyd a fenébe.
2017. dec. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2003-as Opel Corsa 1.0. Amúgy 2 cm-el van az olaj a nívó pálca felett. Enni tényleg eszi az olajat, ezért nem tudom, hogy mit csináljak vele? Etessem meg vele, vagy engedjek le?
2017. dec. 8. 16:22
 7/9 A kérdező kommentje:
Kicsit túloztam. 0,5-1 cm az.
2017. dec. 8. 16:23
 8/9 anonim ***** válasza:

fél-1 centivel ne foglalkozz, nem lesz semmi baja.


Egyszer egy szerencsétlen kollegám először nagy precízen a nívóig töltötte, aztán utána még beletolt 1L-t mert azt hitte, hogy az az alja, és mondták neki, hogy ha pont az aljánál van, akkor még 1L kell bele.


Úgy füstölt menet közben az autó, mint egy 20 éves dízel kisteher, a tükörből is lehetett látni a füstfelhőt.


Vettünk egy közeli autósboltban egy kis gagyi pumpát, ami 2 hosszú átlátszó műanyagcsőből meg egy kézzel nyomkodható gumilabdából állt (talán benzinhez adták), és azzal leszívtuk neki a nívópálca lyukán keresztül.


Ennyitől, amennyit beletettél még nem lesz baja.

2017. dec. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. dec. 10. 06:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!