Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet átvaáltani?

Hogy lehet átvaáltani?

Figyelt kérdés
A motromon ( Malaguti mgx) 4.10-18 60-as gumi van hátul az a bajom h ez nagyon ritka és nem e lehetne átváltani peresre vagy nincs e ojan peres gumi ami jó lene rá.
2010. jún. 1. 18:27
 1/3 A kérdező kommentje:
És azt is meg kőszőném h melyik szám mit jelent bene.
2010. jún. 1. 18:29
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a méretjelzés 4.10-18, azt lehet értelmezni, ez 4,1" szélességű, 18" belső átmérőjű gumit jelent. Eredetileg a diagonálgumikon használták ezt a jelölést, nem tudom, ehhez mennyire ragaszkodnak manapság.

Azt, hogy "4.10-18 60-as gumi", nem lehet, mert a fenti jelöléssel megadott gumik szabványos méretűek (ha jól emlékszem, /82-esek), a "peres" radiálgumik esetén pedig a szélességet milliméterben adják meg és egy R betűnek is szerepelnie kell a méretjelzésben.

Ha megpróbálom összegyúrni, amit írsz, akkor neked egy 100/60R18 vagy 110/60 R18 méretű gumi kellene (a pontos méret 105/60R18 lenne, de én még nem hallottam 105-ös gumiról). Keress egy váltóméret-kalkulátort, abban nézd meg, milyenre lehetne cserélni, szerintem valamelyik 120-as gumi lesz jó, mert tudtommal abból van kellő választék.

(a helyesírásod pedig borzalmas, ha időd engedi, azon is csiszolhatnál...)

2010. jún. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! A helyesírásom meg csak gépen borzalmas mert csak a megszokót betűket nyomom szóval hosszú ó-t rövid ö-t ü-t nem nagyon nyomok meg gyorsan meggondolatlanul gépelek. De ha valami levél vagy dolgozat abba helyesen írok. És Még egyszer köszi!
2010. jún. 1. 20:56

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!