Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Wastegate szelep állítás +...

Wastegate szelep állítás + chiptuning?

Figyelt kérdés
Általában meg vannak adva bizonyos értékek a tuning cégek oldalain, hogy a chiptuninggal mennyi lehet az elméleti maximum különféle beállítási paraméterek mellett. Ezen a wastegate szelep állítás (turbo nyomás emelés) mennyit dobhat, még ésszerű, kevésbé káros kereteken belül?
2017. nov. 15. 06:31
1 2
 11/14 crudy ***** válasza:
Alapvetően a benzines többet zabál igen. a lóerő tömeg arány nem minden. Az is lényeges h hol adja le a max nyomatékot. pl egy 1.6 os 115 lovas szívóbenzin 175 nm-el kb 3400nál míg ugyan az az autó 1.8as 116 lovas szintén szívó már ~3000 környékén. Ez egy valós példa. Így nem kell pörgetni ahoz, hogy menjen. Nagyon kicsi a különbség tehát nem kell csodát várni de van különbség. Egy kétliteres turbódízel már igazán tisztességes és még nem is zabál sokat. Ha maradnál psa dízelnél akkor tudsz válogatni modernebb 1.3 dízel vagy 1.5 amik már ~100 lóerősek.
2017. nov. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért nézi le mindenki az az "öreg" 1.4HDI-t, ez egy eléggé strapabíró motor.
2017. nov. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 D. Brasco ***** válasza:
Nem nézi le senki de egy ilyen kis motort nem.is nagyon lehet meg nincs is értelme tuningolni!
2017. nov. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Na, ugye, sejtettem, hogy oreg dízel lesz..ezert irtam a motor állapotát. Ez az autó raadasul olyan váltóval van szerelve,amivel Sosem lesz vehemensebb. Ha lodulni akarsz, ahhoz min. 1.6 hdi kell.
2017. nov. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!