Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Úgytudom, hogyha sokat áll...

Úgytudom, hogyha sokat áll egy Simson, és nincs beindítva, akkor a főtengely szimmering eldeformálódik. Mennyi ez a sok idő?

Figyelt kérdés
2017. nov. 6. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Nemhiszem,hogy egy kompozit hőközlő (melegítéssel tágulást ,hűtéssel összehúzódást tűrő) lényegében tömítőalkatrész,állásában pár hónap alatt eldeformálódna amikor csapágyazott kihajtás tartja...

Feszülnie kell valaminek,ahhoz hogy ezt eldeformálja.

2017. nov. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod.
2017. nov. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2017. nov. 6. 18:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha kopott már, vagy gyenge minőségű a szimering akkor valóban megkeményedik néhány hónapnyi állástól (pl. téli tárolás). Aztán ha beindítod és bemelegíted a motort akkor az egekben van az alapjárat a fals levegő miatt. Érdemes drágább szimeringet venni, pláne dupla ajkút.
2017. nov. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mennyi köze volt hozzá, mert már előtte is eresztett hangyányit a szimering, de nálam akkor adta meg magát végleg, mikor full szintetikus 2T olajat próbáltam ki.

Elképzelhető, hogy az támadta meg, az egyébként már éppen halálán lévő 20-30 éves szimeringet.

A motor egyébként garázsban töltött kb. 9 évet beindítás nélkül, a szimeringet ez nem károsította észrevehetően.

2017. nov. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ejha! Remélem nem azt olvassa ki senki az előző hszből hogy a full szin olaj az rossz. Mert az nem rossz, sőt az jó a motornak.
2017. nov. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Remélem én is, nem azért írtam.
2017. nov. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
25%
Deformálódás ritkán szokott,a baj igazából a keményedés.A tömítőfunkcióját ezután képtelen ellátni a másik gond,hogy a főtengelyt is szépet ki tudja koptatni egy öreg bakelitre felkeményedett simering.A legjobb a megelőzés,téli időszakban is havonta legalább 1X-2X be kell indítani a gépet,és ha az idő engedi gurulni vele néhány km-t.
2017. nov. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nagyon hasznos tanácsokat! Nem rég vettem bele új szimmeringeket, azért kérdeztem.
2017. nov. 7. 13:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!