Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsga Pécsen....

Forgalmi vizsga Pécsen. Nagyon izgulok, valami nyugtató tanács?

Figyelt kérdés
Pécsen lesz a napokban a forgalmi vizsgám ami miatt nagyon izgulok. Rettentő nehéz itt jogsít szerezni ahogy a tanulokat hallom. Ez miatt még stresszesebb vagyok. Bizom benne,hogy normális vizsgabiztost fogok ki aki megengedni a szerencseszámom.
2017. nov. 6. 11:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A vizsgabiztos személye szerencsén múlik, a vizsga napján sorsolják őket a vizsgázók mellé.

Jobb híján próbálj nem a bukás lehetöségeire gondolni, ha úgy gondolod, hogy egy kévé, vagy energia ital segít, igyál egyet a vizsga előtt.

A vizsgán nem kérnek semmi olyat, amit nem gyakoroltatok az oktatóddal, tőle kapod az utasitásokat.

Az első 20 percben, ha meggyőzően vezetsz, az jelentösen növeli az esélyedet, persze nagy hibát később sem néznek el a vizsgabiztosok, de az apóbbakat talán nem húzzák be.

Nem is a tökéletes vezetés az elvárás a tanulóktól, de a szabályok betartása igen, s ez a legfontosabb a vizsgán.

2017. nov. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is Pécsett vizsgáztam pár éve. Nem igaz, hogy rettentően nehéz jogsit szerezni. Másodikra sikerült, de csak rajtam múlott. Valóban hibáztam első alkalommal. Én is nagyon izgultam, annyira, hogy ez a vezetést is befolyásolta. Másodszorra teljesen nyugodtan mentem, mivel már tudtam, hogy milyen egy vizsga, és akkor hibátlanul sikerült.

Szóval ha esetleg nem sikerül elsőre, az sem tragédia. Sokan vannak így.

Persze kívánom, hogy sikerüljön! Csak nincs gond akkor sem, ha nem. Semmi sem múlik ezen.

Nekem az oktatóm elmondta előre, hogy x meg y vizsgabiztos mire ugrik nagyon, és hogy azokra még jobban figyeljek oda.

Mit akarsz a szerencseszámoddal???

2017. nov. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nagyon figyelni fogok. Reggel a csúcs forgalomba fogok vizsgázni. Tükröket valahogy nem szabad elfelejtenem menet közbe figyelni. :/
2017. nov. 6. 12:44
 4/15 A kérdező kommentje:
Szerencseszámos vizsga utvonalat.
2017. nov. 6. 12:45
 5/15 A kérdező kommentje:
Melyik iskolához jártál?
2017. nov. 6. 12:46
 6/15 anonim ***** válasza:
Húzni kellett, nem te választhatod ki, hogy melyik számú útvonalat szeretnéd :D Akkor mindenki csak egy útvonalat gyakorolna be :)
2017. nov. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
nem tudjuk,hogy hányas szám melyik útvonal.. esélytelen a begyakorlás.. én azért beprobálkozom,oktotóm szerint simán mehet.
2017. nov. 6. 12:56
 8/15 anonim ***** válasza:

7: az oktatód tudja. Van egy lista, rajta az útvonal száma, mellé leírva az útvonal.

Én láttam is, mert átnéztük, hogy mindenfelé jártunk-e már a gyakorlások során. De nem jegyeztem meg, hogy melyik szám melyik útvonalat jelenti.

2017. nov. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A vizsga útvonalak is sokszor visszatérő sláger kérdések, pedig azok nem fix utakat jelölnek.

Meg van adva 3-4 csomópont, azokat kell érinteni a vizsgán, és közben az előirt közlekedési gyakorlatokat (sávváltások, egyirányú útról kanyarodás, stb), manőverezési gyakorlatokat (parkolások, megfordulás, stb) bemutatni.

Ugyanazon számú vizsgaútvonalon ahány vizsgabizos, annyiféle kitérövel is végig lehet menni, ráadásul az sem ritka, hogy teljesen másfelé mennek a vizsgán (mert pl a vizsgabiztosnak arra van dolga).

Megteheti, azon háborogni sem érdemes.

A vizsga előtt az oktató már tudja ki lesz a vizsgabiztos, és mivel ismerik egymást, adhat hasznos tanácsot.( merre szeret menni, mire kell különösen figyelni, stb)

2017. nov. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Hovarju ***** válasza:

Ne izgulj. Csak az oktatóra figyelj. Ő fogja mondani merre menj. (ahogy a tanulások alatt is).

Nálam a vizsgabiztos elindulás után csak az oktatóval beszélt, vele sem túl sokat.

Végig az oktató utasításait követtem.

Elsőre sikerült.

2017. nov. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!