Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miben különbözik a turbó...

Miben különbözik a turbó motor a sima szívótól?

Figyelt kérdés
Tisztázzuk: 14/f vagyok, kocsikhoz nem nagyon értek, inkább jó vagyok kreszben. Szeretnék majd magamnak venni autót (már gyűjtök rá) és annyira rá álltam a témára hogy éjjel-nappal kocsikat nézek. Kinéztem magamnak a 2008-2014-ig gyártott Fiat Bravo-t és annak több féle motorja van, de én vagy 1.4 90LE-et vagy 1.4T-jet 120LE-t vennék majd sokára. Arra lennék kiváncsi hogy miben különböznek és hogy melyiket olcsóbb eltartani (havi).

2017. nov. 2. 22:51
 1/6 crudy ***** válasza:

A turbos fogyasztasban jobb lesz.


Ha nem ertesz az autokhoz akkor eleg sokmindent kene erinteni h tiszta legyen de nagy vonalakban. Az auto ereje onnan jon, h mennyi uzemanyag-levego kevereket nyomunk be a hengerbe. Az uzemanyag az egyszeru mert a motorvezerlo annyit ad amennyi kell de ha csak uzemanyagot nyomunk a motorba es levegot nem akkor nem lesz tokeletes az eges mert nem lesz eleg oxigen hozza tehat ero nem, de fust lesz. A levego a neccesebb mert nincs a motorban olyan szerkezet ami befujja a levegot a motorba az uzemanyag melle. Jah varj, de van. A turbo es a kompresszor. A turbo ugy mukodik, h a kipufogobol kiaramlo mar elhasznalt kipuffogogaz meghajt egy kvazi, szelkereket. Ennek a szelkereknek van egy parja. Ugyan olyan es egy tengelyen vannak, tehat csak egyutt tudnak mozogni. A masik parja meg nem a motor "utan" van hanem elotte. Tehat az meg nyomja be a levegot az egesterbe. Ertelemszeruen, minel tobbet nyom be, annal gyorsabban forog a motor, annal tobb a kiaramlo gaz ami annal tobb levegot tud benyomni. Gyakorlatilag ezt hivjak feltoltos motornak, mig a szivonal csak a dugattyu szivja be a levegot. Ez jo mert nem jar szamottevo fogyasztasnovekedessel, nem kell a motor meretet novelni a teljesitmenyert es igy nem novekszik a karosanyag kibocsajtas.

2017. nov. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

A szívó az sima dízel, a turbó meg turbódízel.


A turbódízelben van egy turbófeltöltő, ami a belsőégésű motoroknál használt feltöltők egyik fajtája, amelyeknél a feltöltő kompresszorát a motor kipufogó gázai működtetik. A szívódízelben nincs turbó, ezért másképpen, szívó dízelnek (azaz sima dízel) nevezik.


A turbó a motor gyújtásával együtt indul be. A szerkezet célja az, hogy a belső égésű motor teljesítményét azonos hengerűrtartalom mellett növeljük. A teljesítménynövelés egyik legegyszerűbb módja ez, mindemellett alkalmazásával változik a motorkarakterisztika, csökken(het) a motor élettartama( szakszerűtlen használat mellett ), a fogyasztás pedig gázállás arányában nő ( több üzemanyag képes elégni a többletlevegő által ).


A szívódízel (SDI) a hagyományos elpusztíthatatlan szívódízel, ha hosszú távra megbízható motor kell, akkor azt választanám. Ha a menetdinamika is fontos, akkor inkább a turbódízel (TDI)

2017. nov. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Az olasz autók nem éppen a megbízhatóság mintaképei az elmúlt években.

A turbó eggyel több hiba forrás, és bizony sokba kerül 250 ezernél általában cserés, lehet előbb, vagy később.

2017. nov. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez mind szép és jó, köszönöm a válaszokat, de engem az érdekel hogy mivel kerülne többe eltartani a turbót? (simához képest mik a plusz költségek?)
2017. nov. 3. 07:22
 5/6 crudy ***** válasza:
Mint azt irtam. Semmivel nem kerul tobbe. Annyiban van kulonsgeg h egy plusz alkatresz ami tonkre tus menni es ami nagyon draga de ha ugy hasznalod ahogy azt kell es figyelsz az olajcserere akkor nem lesz gond.
2017. nov. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Trutbosnàl melegiteni kell a motort indulàs elött meg leàllitás elött jàratni egy darabig hogy a turbo le hüljön . A turbos javítàsa sokkal több mint a szivójé és hiba lehetőség is több.
2017. nov. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!