Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezek közül melyik motor a...

Ezek közül melyik motor a leginkább alkalmas tuningolásra?

Figyelt kérdés

Üdv!

Tuning alatt nem a szokásos "hangos, nagykipufogós, agyonmatricázott" és pláne nem a fekete kormot okádó dízel (smoke&charm) féle irányvonalat értem. Szóval elsősorban biztonságos és ésszerű teljesítmény tuning lenne a cél. Persze tudom, nem elég a motort fejleszteni, kell a féket, futóművet, esetleg váltót stb.

Tehát 3 különböző típus van tervben (amiket nem szeretnék leírni, hogy ne a márka legyen a mérvadó): 1.2 tsi-vel szerelt kisméretű autó, 1.4 tsi-vel szerelt kisméretű autó és 1.6 crtdi-vel szerelt közepes méretű. A kinézett típusok gyári értéke 105 és 140 lóerő között van.

Melyik lenne a legalkalmasabb arra, hogy nagyobb teljesítményt hozzunk ki belőle, anélkül, hogy a motor élettartama jelentősen csökkenne?



2017. okt. 30. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:
A GOLFot 1.4 es tsivel jól tudod húzni. Azèrr benyó mert azt pörgeted mint az állat 9-10ezren is.
2017. okt. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik sem. A VW csoportnál ( pl az 1.9 PDnél) eleve más alkatrészekből építették az eltérő teljesítményű motorokat. A 150 lovas PDnek teljesen más dugattyúi, hajtórúdjai voltak, mint a 105 lovasnak.


Ezek akármelyikét választod egy rakás pénzt bele kell tolni, hogy 200 lőerőt elérj vele és a motor is bírja évekig.


Ha kisautót akarnék tuningolni a VW konszernnél akkor valami 1.8T/TSI/TFSI-t keresnék vagy néznék egy S3-as Audit :)


Ez meg már nagyon off:

viszonylag normális áron találni Volvo C30 T5-öt, ebben ugyanaz a sor5 turbóbenzin van, mint az S60R-ben vagy a Focus RSben. Kis mókolással ezt simán 300 lóerő fölé lehet vinni gyári béléssel és bírja :D

2017. okt. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 veterán vas ***** válasza:

Kérdező!

Amit Te szeretnél: "nagyobb teljesítményt.. anélkül, hogy az élettartama csökkenne", az nem tuning, hanem paradoxon. ;)

2017. okt. 31. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Eleve rossz a koncepciód. Ne a kisebbet vedd meg, ha eleve tuningolni akarod.


Pl. 2.0 CR TDI van 140-170 lóerővel, már a 140 lóerős egy chippel már tud 180-190 lóerőt stabilan, mindenféle egyéb módosítás nélkül.


Sokan azt gondolják, hogy érdemes a gyenge kocsit megvenni és tuningolni. Ez alapban rossz koncepció. Rá kell szánni a pénzt a jó alapra, pláne ha tuningolni akar az ember

2017. okt. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Beviz Elek ***** válasza:

Az 1.2 már alapból egy kihegyezett fűnyíró, mit akarsz vele? :D

Ha tuningolni akarsz, akkor kezd ott hogy Lexus IS200 vagy egy SR20as Nissan.

2017. okt. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A 87lóerő/liter az még nem kimondottan kihegyezett.
2017. okt. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Azért ezek a motorok, mert a szűkebb családi és baráti körben található 3 autó, ezekkel a motorokkal és valószínűleg ezek rövid időn belül eladásra kerülnek. Szóval valamivel jobb áron és legalább biztos forrásból tudnék autót venni.

Az 1.2-es nem tudom mennyire számít kihegyezettnek 105 lóerővel. Az 1.4-es 140 lóerő, és az 1.6 dízel 110. Ezek közül gyárilag a 140 lóerős megy a legjobban, nem tudom mennyire lehet még húzni rajta.

Azt, hogy ne csökkenjen jelentősen az élettartama, úgy gondoltam, hogy valamennyit lehet, hogy romlik, de ne legyen ésszerűtlen. Tehát a 105 lóerőből, nem 200-250-ezt szeretnék. Jó autó lehet a c30-as Volvo, és különböző Alfa Romeo tipusok is vannak amik tetszenek, és gyárilag is sokkal erősebb motorral vannak szerelve, csak ugye itt az ismerősök miatt lenne ezek valamelyike kézenfekvő.

Tehát a tuning alatt nem egy brutális, erőgép tervezését tervezem csak, hogy érezhetően erősebb legyen, esetleg 1-2 másodperc javulás 0-100 km/óráig.

2017. okt. 31. 17:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha megnézel a Golf7-et akkor a következő gyorsulási értékeket fogod látni:

1.2TSI 10,2sec

1.4TSI ~8,5sec

1.6 crtdi 10,7 sec


Ha az 1.4TSI-ből szeretnél 1 másodpercet faragni ahhoz kb 180 lóerőre van szükséged, ha 2 másodpercet szeretnél akkor meg már 220+ lóerőre :D


A 172 lovas 1.8TSI fut 7,6-ot, a 220-230lovas GTI-k pedig 6,5-et.


Az 1.2 és az 1,6CR idejéből akkor tudsz a legegyszerűbben faragni, ha az 1.4TSI-t veszed. Abból meg kifacsarni +30-40%-ot, olcsón és üzembiztosan nem fogsz tudni.

2017. okt. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Beviz Elek ***** válasza:

#6

Biztos tudna többet, de nézd meg ezt a mai downsizing mániát. Kis babettamotorok vannak turbóval megtolva és beépítik egy felpuffasztott Octaviaba. Mindent a spórolás és a jó emissziós értékek érdekében, tartósságban sem fognak jeleskedni, mi van ha még tuningolnak is rajtuk?


Tegnap ültem egy 1.0 Poloban, 70mph-nál majdnem 4ezret forog. Nyáron béreltem egy 1.2tsi Polot, az is egy gyenge hulladék, de az 1.6os A3-asom is szétpörgi magát ha pályára megyek vele. Jó városi bevásárlókocsik, de semmi több, nem pályára valók (főleg nem tuningra).


Az említett SR20ra ha ránézel, az egy kedvelt tuningalap, nem ok nélkül. A másik a Lexus IS200 volt, amihez adtak ki kompresszor kitet, beszerelve nem vesztette el az autó a garanciát. Szerintem ez sokmindent elárul...

2017. nov. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!