Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson Schwalbe kuplungját...

Simson Schwalbe kuplungját miért nem lehet beállítani? Kopott lamellák?

Figyelt kérdés
Akárhogy játszok a lent levő hernyócsavarral és a karnál levő állítócsavarral nem tudom elérni azt az állapotot, hogy a kuplung ki is emeljen rendesen és ne is csússzon. Ha úgy állítom be, hogy kiemeljen annyira, hogy sebességbe rakáskor ne kezdjen el rögtön kúszni és ne reccsenjen a váltó, akkor harmadik sebességbe teljes gáznál kb 40 km/h felett megcsúszik a kuplung. Viszont ha úgy állítom be, hogy ne tudjon megcsúszni akkor nem emel ki. Nagyon régi koszos szürke olaj volt benne(sokat állt a motor) ráadásul kevés is(kb 3 deci). Abban bíztam, hogy az olajcsere megoldja a gondot. Feltöltöttem fél liter 15w-40es olajjal, de nem mondhatnám hogy sokat javult a helyzet. ja és még annyi, hogy mintha csörögne is a kuplung üresben, de ha behúzom a kuplungkart akkor elhallgat a csörgés. Kiengede

2017. okt. 28. 16:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Báttya. Nyomassá bele 75w90 váltoolajat.


A túl vèkony olajtól csúszik. Nem mai gyere màr aztat nem is oylen olajra terveztek hanem valamilyen botond×2

2017. nov. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!