Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meg lehet oldani?

Meg lehet oldani?

Figyelt kérdés
Neten látok ilyen turbó lefúvószelepes videókat, és tetszik a hang. Mercedes benz E290 TD-nél meg lehet oldani valahogy? Olyat mondtak, hogy vmi turbófeltöltönel (de nembiztos) kikell akasztani a szelepet és fütyülni fog a turbó..

2017. okt. 26. 22:52
 1/6 crudy ***** válasza:
Nem. Egy szelepet kell beszerelni ami a felesleges toltonyomast kiengedi a szabadba es nem visszavezeti. Ha nem tevedek wastegate szelepnek hivjak. De szerintem ha egy e osztaly sipakol amikor lelepsz a gazrol az gaz. De mar a te dolgod.
2017. okt. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tegyük tisztába a dolgokat, mert az előttem szóló is baromságokat beszél. A wastegate egy ún "megkerülőszelep", ami a hagyományos feltöltőknél a turbinakereket "megkerüli". Ennek az a lényege, hogy ha elértük a kívánt töltőnyomást, akkor kinyit valamilyen úton-módon (mechanikusan, elektronikusan), hogy a kipufogógáz nem a lapátra megy, hanem kikerüli, ezzel nem engedve a turbótengelyt nagyobb sebességre felpörögni, így nem emelkedik a töltőnyomás. De mivel dízelről van szó, ott már lehet, hogy változó geometriás turbó van, ott a geometrialapátokkal szabályozzák a nyomást.


De visszatérve. A turbóbenzin motorok azért fújnak le, mert a töltőnyomás még akkor is épül a turbó tehetetlensége miatt, amikor lelépsz a gázról, és a fojtószelepnél feltorlódik, ami elvileg káros a turbónak. Ilyenkor egy szelep vagy a szabadba, vagy vissza a szívócsőbe engedi a nyomást. Mivel dízelnél nincs fojtószelep (illetve van, de az csak indításnál és leállításnál alkalmazzák), ezért nem tudsz feltorlódó töltőnyomást csinálni, amit elengedhetsz. Szóval nem, nem lehet megoldani. Illetve lehet dízelekhez csinálni, de oda mindenféle baromság kell, és szerintem tényleg baromság dízelre rakni :) Engedd el ezt...

2017. okt. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 Illetve a dízelnék még a turbó lyukra is rádob egy lapáttal, tehát menni sem fog az autó.
2017. okt. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Dízelnél nem kell lefúvószelep (BOV). De vannak ilyen gagyi füttyögők amik imitálják a lefúvás hangját.
2017. okt. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A wastegate szelep az más, az nem füttyög, az is a töltőnyomást szabályozza, de nem a levegő oldalon, hanem a kipufogóén.
2017. okt. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 crudy ***** válasza:
Igaz igaz, tobbszor helyreraktak mar itt wastegate szelep temaban de hajlamos vagyok keverni a dolgokat.
2017. okt. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!