Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért fagy meg az olaj az...

Miért fagy meg az olaj az automata váltómban télen?

Figyelt kérdés

2 évig, mindkét téli időszakban végig bírta az olaj, nem fagyott meg.

3. évben -10, -15foknál már megfagy és hallani ahogy recseg ropog a váltó környékén. Álló helyzetben járatás (15-20perc) után megszűnik a probléma.

Ill. menet közben is pár perc után megszűnik ez a probléma.

Olaj le lett cserélve, de ugyanezt csinája.



2017. okt. 23. 13:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Mi a fhasz? Az olaj meg tud fagyni?
2017. okt. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Igen, Motorolaj is megfagy valamilyen szinten. :)
2017. okt. 23. 22:08
 13/23 kiitos ***** válasza:

Miből gondolod hogy "megfagy " a váltó olajad?

Ha a gyártó által előírt olajat rakták bele nem lehet ilyen gond. inkább a váltó okozza problémát, nem az olaj , A hígabb olajnál , vagy magasabb hőmérsékletnél még nem jelentkezik a hiba. Érdemes lenne megnézetni egy hozzáértővel aki automata váltókat javít.

2017. okt. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Onnan gondolom, hogy csak télen fordul elő ilyen probléma. Se nyáron, se tavasszal, sem ősszel nem csinál ilyet.

Ahogy bejönnek mondom a -10 fokok meg ennél hidegebb időszakok akkor produkál ilyet. És azt is írtam,hogy ahogy bemelegszik az autó járatás után vagy menet közben megszűnik a probléma.

Szóval csak az elején, hidegindításkor jelentkezik ez a gond.

2017. okt. 24. 10:18
 15/23 A kérdező kommentje:
Amúgy igen, érdemes lenne olyannal megnézetnem aki ért hozzá, de egyet sem ismerek! :/
2017. okt. 24. 10:19
 16/23 anonim ***** válasza:

Na, ma éjjel nem fagyott meg?

Amúgy sok automata váltó szerviz van az országban.

Lehet vmit elbasztál, mikor cserélted az olajat. Ezt a műveletet érdemes hozzáértővel megcsináltatni, nem otthon sufniban.

Lehet kevés az olaj, ami bele töltöttél, a hidegben pedig az összehúzódott olaj még kevesebb benne.

2017. okt. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Nem, nem fagyott meg. Csak -10,-15 fokban, a nagy hidegekben fagy meg. Ilyenkor nem.

ÉS már mielőtt olajat cseréltem volna, már akkor is ilyen volt! pont ezért cseréltettem le az olajat, mert gondoltam biztos elfáradt, és illene már lecserélni.

De hiába lett lecserélve, ugyanazt produkálja a mínuszokban.

És normálisan lett megcsinálva, nem sufni tuning módjára.


Félek, sosem tudom meg a valós hibát, itthon nem tudom hogy kihez vigyem aki tényleg ért hozzá, és ezzel foglalkozik. Nem tudom hol és merre vannak ilyen szerelők.

2017. okt. 25. 13:56
 18/23 anonim ***** válasza:
Ehez szét kell szedni a váltót, az alsóhangon 100e +a hiba ami valószínű valami szinkron szerűség lesz, mert elvileg csak akkor jelentkezik a hiba amíg "sűrű" az olaj.
2017. okt. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Én nulla vagyok kémiából, de valaki megerősíthetne: létezik olyan, hogy a motorolaj, vagy váltóolaj megfagy ilyen -15 -20 foktól? Szerintem nem, teljesen más probléma lehet a háttérben.
2017. okt. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Én eddig úgy tudtam dermed az olaj..... Az meg azért nem egyenlő a fagyással.
2017. okt. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!