Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek ha lakott területen...

Mit tegyek ha lakott területen kívül segédmotorral a kanyarnál azt veszem észre hogy ki akar valaki előzni, szembe meg jönnek?

Figyelt kérdés

Én a kanyarban vok és látom hogy jönnek de a mögöttem lévő autó nem, mert nem lehet belátni a kanyart a fák miatt.


Az autó belekezdet az előzésbe ,lehet hogy gyorsítanom kéne, hátha észreveszi hogy nem jó ötlet előzni és mivel én gyorsítok, neki kevesebbet kell fékezni hogy beférjen mögém, a gond az hogy a kresz tiltja hogy ha előznek akkor én gyorsítsak.

A másik megoldás szerintem hogy lassítok, lehet hogy könnyebben befér elém, de ha mégse akar előzni és vissza akar térni mögém akkor kicsit nehezebb dolga lesz.

A gond az hogy nem tudom hogy az autós mit akar vagy van e más megoldás, egyáltalán időben észreveszi e hogy jön szembe valami.


2010. máj. 29. 05:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csak autóval tudok válaszolni, ugyanis nem motorozom. Szituációfüggő a dolog. Ha van helyem, kitérek jobbra, amennyire lehetséges. Ha nagyon kritikus a helyzet, leütöm a bal kanyarjelzőt, és óvatosan balra kezdek húzni. Ettől azt hiszi, hogy szintén előzésbe kezdtem, és erős fékezési reakciót vált ki benne. Ezt is tiltja a törvény, de valahogy az értésére kell adni, hogy nincs módja befejezni az előzést.
2010. máj. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

ha a kanyart nem lehet belátni akkor záróvonal van, úgyhogy az autós nem előzhet..


De ha mégis előz.. lakott területen kívül vagy belül egy segédmotor max sebessége elvileg 50 km/h. Az autó mehet 90nel, úgyhogy nem vagy neki ellenfél hiába gyorsítasz. Ha mégis többel tudnál menni a motorral, elvileg smk-al akkor sem szabad max 50..


egyébként meg lehúzódsz amennyire tudsz, vagy hagyod elmenni, ha mégis ide lyukad ki a töténet..

2010. máj. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Amerre én járok ott nincs záróvonal sajnos, a motorom meg akár 80-al is tud menni és jól gyorsul, pillanatok alatt változtatom a sebességemet.
2010. máj. 29. 07:57
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem menj ki az út szélére...
2010. máj. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hagyd a francba!

ha hülye, akkor legyen hülye...mit érdekel téged?

jól írtad, a kressz tiltja hogy gyorsíts előzéskor.

az van benne, hogy segítsd az előzést...

esetleg lassíts kicsit, de én nem foglalkoznék vele.

majd látja hogy jönnek szembő....ha meg nem, így járt, faxé akart beláthatatlan kanyarba előzni.

2010. máj. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha karamboloznak akkor abból én is kapok, vagy lesodornak, vagy elém kerülnek és beléjük szaladok.
2010. máj. 29. 09:35
 7/12 anonim ***** válasza:

A legnehezebb a válaszadásban pont az, hogy ahányszor előfordul ez veled, mindannyiszor más-más a szituáció, más emberekkel (vezetői képességekkel), más teljesítményű járművekkel.


Tehát a legjobb, ha ilyenkor fokozottan figyelsz, nem kapkodsz, és az adott helyzethez igazítod a reakciódat.

2010. máj. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű a válasz: intenzíven fékezel, hogy gyorsabban el tudjon menni melletted, máskülönben megijed, és letol az útról.
2010. máj. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Válasz:

A Halál számát tárcsázni, persze ha van rá lehetőséged! D

2010. máj. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
bevisznek szemtanúként és kész, vizsgálják a sebességed meg minden........
2010. máj. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!