Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezethezek váltós motort...

Vezethezek váltós motort korlátozott jogsival?

Figyelt kérdés
Szisztok. Lassacskán két éve van jogsim AM kategóriára. Automataváltóssal vizsgáztam és rákerült a jogsimra egy 78-as jelzés,a velem együtt vizsgázottaéra pedig nem. Elvileg ez azt jelenti,hogy váltóst nem vezethetek,de olyat is olvastam,hogy pl. csak annak írják rá akinek térdtől lefele hiányzik a lába. Nos,nekem nincs ilyen problémám szóval nem is értem. Tervezek venni egy váltós motort. Ilyenkor mivan? Akinek van tapasztalata kérem írj le.

2017. okt. 2. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért van rajta korlátozás, mert automatással vizsgáztál.

Azzal csak automatát szabad vezetni.

2017. okt. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És akkor a többi velem vizsgázónak miért nincs rajta? Ők is automataváltóval vizsgáztak.
2017. okt. 2. 12:18
 3/9 anonim ***** válasza:

Az megérne egy belső tanulmányt a NKH-nál, hogy milyen logika alapján írják elő egyiknek a korlátozást, a másiknak meg nem, ha mindkettő automatán vizsgázott.

A kérdésre a válasz egyértelmű, ha bármilyen korlátozó kód van a jogosítványon, az alól szabályt betartva nincs kivétel. Példa erre a szemüveggel vezethet kód, az kontakt lencsére nem érvényes, külön kódja van a szemüveggel vagy kontaktlencsével vezethet előírásnak.

Az NKH-nál nem következetesek a robogóval vizsgázókkal szemben, döntsék el, hogy érvényes-e váltós segédmotorra, vagy sem, és az legyen érvényes minden robogóm vizsgázóra.

2017. okt. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2: Hát azt már ott kell megkérdezni, hogy ők miért nem kaptak korlátozást, ha ugyanolyan motoron vizsgáztak, mint te.
2017. okt. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


És akkor a többi velem vizsgázónak miért nincs rajta? Ők is automataváltóval vizsgáztak."


Ők bizonyára másik ocsmányirodában adták be az igénylést, és az ottani ügyintézők nem foglalkoztak a kóddal.

2017. okt. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igazából ugyanoda mentünk, szóval nem is nagyon értem. Hallottak alapján nem nagyon mézik a számot, illetve nálunk ha heti egyszer látni rendőrt az utakon. :D
2017. okt. 2. 22:08
 7/9 anonim ***** válasza:

"Hallottak alapján nem nagyon mézik a számot"

Ezzel együtt nagy élmény lehet átélni, amikor váltós motoron ülve leint a rendőr.

A bejegyzett kód miatt simán megbüntethet, feljelenthet, az csak szerencse faktor, hogy foglalkozik-e vele, vagy nem.


Erre a dilemmára egyébként jó lenne egy hivatalos válasz az érintett szervektől (NKH, rendőrség), valós probléma, hogy az egyik vizsgázónál beírják a kódot, a másiknál meg nem. A rendőr nem tudhatja az előzményeket, ő csak a jogosítványt, a járművet, és a vezetőt látva tud intézkedni,és lehet valóban nem foglalkozik a kóddal, de ha igen...

2017. okt. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogyha te váltósat szeretnél vezetni, akkor miért nem váltóson vizsgáztál? :S
2017. okt. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sok autós iskolában nincs is váltós segédmotor kerékpár, robogón tanulnak, vizsgáznak a tanulók.

AM kategória esetén sokáig nem is foglalkoztak a kódokkal, ami nem is indokolt, ha azt is figyelembe vesszük, hogy elég sok kategóriához automatikusan megadják az AM kategóriát, holott még az is megtörténhet, hogy az illető kerékpározni sem tud.

2017. okt. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!