Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mozgás korlátozott kártyával...

Mozgás korlátozott kártyával parkoltam külföldön. Megbüntettek?

Figyelt kérdés
Megbúntettek.Feljelentettek.Csalás vétke miatt.Az illető akié velem volt.Rendőrrel nem találkoztam tehát tetten érés nem volt.Külföldön lakom engem idéztek be.Most halál félelmem van.Akié a kártya nem akarja oda adni hogy betudjam vinni.Most mit tegyek?Magyar kártyát vissza tudnak ellenőrizni esetleg a száma alapján?
2017. ápr. 21. 23:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez uniós érvényességű kártya vagy csak Magyarországon belül érvényes? A magyar külföldön nem érvényes. Akit fuvaroztál, neked ellenséged? Miért nem akar közreműködni az ügyben?
2017. ápr. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Unios.Amugy nem olyan közeli ismerősöm.Megkért szivességet tettem.De ezt nem értem rendőr nem ellenőrzött úgy értem miből gondolják hogy ez csalás?A kártyaszáma alapján letudják ellenőrizni?
2017. ápr. 21. 23:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A kártya valódiságát kérdőjelezték meg, vagy azt, hogy jogszerűen használtad? Melyik országban történt ez?

A jogosult veled volt. Ha a kártya érvényes, a mozgáskorlátozottat fuvaroztad, akkor elvileg nem lehet gond.

2017. ápr. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen velem volt.Igazából a levélben semmisem áll csak az higy betruger.Tehat csalás.De senkisem ellenőrzött.Ilyrn esetben nem kéne higy valaki rajta kapjon.Ausztria Bécs
2017. ápr. 22. 00:08
 5/9 A kérdező kommentje:
Visszatudják ellenőrizni a száma alapján??Mert gondolom fotót keszítettek.
2017. ápr. 22. 00:09
 6/9 anonim ***** válasza:

A mozgáskorlátozottak parkolási igazolványa hivatalos okmánynak minősül, érvényes az egész EU területén.

A jogosult személyi adatain kívül azonosító szám, hologram is van rajta, és van érvényességi ideje.

A leírásodból nem derült ki mi volt az intézkedés oka, de ha kellene tippelni, akkor ennyi információból arra gyanakodnék, hogy érvénytelen volt az igazolvány, lejárt.

Azért gondolok erre, mert meg sem vártak benneteket, valami egyértelmű hibát találtak, - a jogosultság ellenőrzéséhez általában megvárják a járműnél az igazolvány tulajdonosát - és az is érdekes, hogy az utasod nem akarja odaadni az igazolványt.

Hozzáteszem, az igazolvány átadása sem old meg semmit, az a te kezedben nem érvényes, csak az jogosult használni (utasként is), akinek a nevére szól, másnak nem is adhatja oda, vitás esetekben azt kell bizonyítani, hogy az igazolvány tulajdonosa az autóban utazik, utazott.

2017. ápr. 22. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem nem járt le.Amikor az ablakhoz raktam lattam hogy 2019 ig ervenyes.De ha a számát beütik akkor kikellett volna hogy jöjjön.Vagy ök nem látják a rendőrségen a mi adatainkat.Vagy nem kapják ki?
2017. ápr. 22. 05:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Itt csak a kártya tulaja tisztázhat téged,de,ha ő nem akar veled személyesen bemenni ,akkor itt tényleg fenn állhat a csalás.Mikor bemész az idézésre,és mert ilyen Gxxx ,hogy nem akar tisztázni téged, én megadnám az ő adatait is és kérnék vele együtt egy újabb meghallgatást.
2017. ápr. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%

A feljelentést azért kaptad, mert a kártya és az autó tulajdonosa nem ugyanaz a személy!

Kicsit olvass utána, hogy hogyan használhatod a kártyát.

Ha nem a saját nevedre szól, akkor csak addig állhatsz a mozgássérült helyen, vagy járdán,egyéb tiltott helyen amíg az utasod ki- és beszáll, utána el kell menned a normál parkolóba. Esetleg kimagyarázhatod, hogy csak felkísérted, de ha ott álltál órákig és rögzítették az eseményt, akkor azt is buktad! Ha pedig az ismerősöd nem segít tisztázni, akkor gondold meg, hogy legközelebb mikor teszel neki szívességet.

2017. ápr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!