Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő sofőrök. Nektek kb...

Kezdő sofőrök. Nektek kb mennyi időbe telt rutint szerezni? Illetve tettetek e valamilyen kárt az autótokban az elején?

Figyelt kérdés
2010. máj. 28. 11:55
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
szerintem nem vezetni kell megtanulni hanem a rutin amellyel a hülyéket kerülgeted. na ez egy jó pár tízezer kilóméter vezetés után lesz meg (általában)
2010. máj. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 omadjoe ***** válasza:
egyetértek az elöttem szoloval. probálj ugy vezetni, h. te, a te hibádbol ne menj neki senkinek. ne várd, h. majd a másik lehuzodik, arrébb megy, stb. inkább te csináld, kisebb az esély a festékcserére.
2010. máj. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Fél év kb, mire úgy éreztem, hogy már megy, mindennapi vezetéssel. Ekkora már túl voltam azon is, mikor az ember rutinosnak érzi magát, de még nincs tapasztalata, és hülyeségeket csinál. Igazából a tolatással volt nagyobb gondom, míg megnem szoktam a kocsit, addig a lökhárító karcos lett egy kicsit:)
2010. máj. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Lassan 4 hónapja van jogosítványom, amikor tudok vezetek. Saját autóm nincs a családét használom ami "sajnos" szalonból vásárolt új autó. Így mondanom sem kell rettegek attól, hogy összekarcolom/összetöröm. Szerencsére ilyen még nem volt, de ebből kifolyólag egyedül nem is megyek csak ha ül mellettem valaki. Kisebb forgalmú úton mentem már egyedül, igaz sokkal jobb volt mint mikor beleszóltak, de az autó miatt stresszeltem. :S Hetente próbálok legalább 4x-5x vezetni és egyre jobban érzem az autót, aminek nagyon örülök. :) Igyekszem fejlődni és apukám jó tanácsokkal lát el (több mint 20 éve napi szinten rengeteget vezet), profi sofőr, szeretnék úgy vezetni mint ő. Gyakorolni kell rengeteget, igaz nekem még messze van a rutin, de igyekszem és nem adom fel! :D
2010. máj. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igaz még nincs jogsim, de már néha vezetgetek elég sokat, eddig 1 index búrát tettem tönkre (suzuki swift) emelkedős utcában lakunk, félre volt állítva a kerítés mellé a kocsi, én meg be akartam állni vele, megcsúszott a kerék a vizes füvőn, és elkapta a kerités sarkát.
2010. máj. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mivel én már a második rutinórát is forgalomban toltam le, levezettem az összes órát egy nagy benzinessel Budapesten télen, így már mikor készhez kaptam a papírt nem volt gond. Egy dolog volt, amit kicsit nehéz volt megszokni, a mi kocsink kuplungja egész máshol fog, mint a tanulóautó, de egy hét után már nem volt semmi baj. Ezért nem jó kis dízellel tanulni...
2010. máj. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

nekem 1 éve van jogsim. Én még semmilyen kárt nem tettem a kocsiba, de imádok vezetni. Minél többet vezetsz annál több lesz a rutinod. ;)

Sok sikert a vezetéshez!

L/18

2010. máj. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
első nap nekem érdekes volt fél éve van jogsim. Megyek haza boltból, állok be a garázsba, szokáshoz híven tempósan, lecsúszott a lábam a fékről mert vizes volt és puff. Telyesen összetörtem az autó hátsó felét. Áhh 3 hétig csiszoltam meg gitteltem. Azóta nem történt semmi gond szerencsére.
2010. máj. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

2 éve van jogsim, már elötte is vezetgettem ilyen elhagyott utakon, meg mezőn szántón trabikkal ladákkal kispolskival stb... ott megszoktam hogy kell biztonságosan kezelni az autót, aztán meg forgalomban hogy kell bánni a töbiekkel:)

Én is az első rutinóra után én vezettem be vác belvárosába... akkor még éreztem, hogy nincs rutinom :D


egyszer csúsztam be télen a kocsival egy árokba, mert nem adta ki :D A kocsin első ködlámpabúrát kellett csak cserélni ( 1500Ft) :)

2010. máj. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
1 éve van jogsim, még kb. 2500 km-et vezettem. Ahogy én érzem, olyan 10000 km után meg lehet tanulni úgy vezetni, hogy 99,9999999% hogy nem csinálsz hülyeséget. Amúgy még egyáltalán nem okoztam semmilyen kárt.
2010. máj. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!