Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok a Peugeot...

Mit gondoltok a Peugeot 106-ról? (linkkel)

Figyelt kérdés

Autóvásárlás előtt állok, sajnos nem tudok sok pénzt rászánni a dologra, ezért fontos lenne, hogy olcsón jussak hozzá és a fenntartása se legyen túl költséges. A Peugeot 106 nagyon tetszik, kíváncsi lennék a véleményeitekre/tapasztalataitokra!


Pl.: [link]


(1.0 - nekem pont elég lenne városi kocsikázásra, és elsődleges szempont még az 5 ajtó is...)


2010. máj. 25. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
A Peugeot 106 egy jó autó. Nekem volt egy 1,4-es dízel autóm. Nem fogyasztott sokat(4iter) és nem kellett rá költenem a szokásosnál többet. A baj csak az árával van. Annyi pénzért amennyiért egy 106-t kínálnak egy felsőbb kategóriás autót is lehet venni. Szerintem egy benzines Peugeot sem fogyaszthat 6-nál többet. Érdemes átgondolni, hogy ennyi pénzért veszel egy fapados 106-t, vagy egy jóval felszereltebb, kicsit idősebb autót.
2010. máj. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

én ilyen kicsi autót nem vennék, de ez a te választásod :)

francia kocsit se vennék ( autószerelő kioktatott h sz*r )

de ha ez tetszik és erre van pénzed, sok sikert :)

a képek alapján jó állapotúnak tűnik.

városi kisautónak szerintem nagyon jó :)

nagy távra semmiképpen nem!

2010. máj. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én nagyon nem értek az autókhoz és mostmár tényleg azt gyanítom, hogy valamit nagyon rosszul gondolok... :)

A hengerűrtartalom nem egyenes arányos a fogyasztással. Én eddig azért keresek mindig 1.0, max 1.2 autókat, mert úgy vagyok vele, hogy minél kisebb a hengerűrtartalom, annál kevesebb a fogyasztás. Ezek szerint ez nem így van?! :) Bocsánat, ha hülyeséget kérdezek..

2010. máj. 25. 22:42
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem mindenféleképpen.


Súly - LE arány.


Minnél kevesebb lóerő mozgat meg minnél nagyobb súlyt, annál többet fogyaszt az autó. Ha alacsony fogyasztást szeretnél akkor dízelben gondolkodj, bár én benzin párti vagyok.

2010. máj. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Áhá, értem.. Viszont úgy tudom, hogy a dízel üzemű autókhoz drága minden? Vagy ez inkább típusfüggő...?
2010. máj. 25. 22:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Általánosságban elmondható,hogy minél kisebb cm3 a motorja,annál jobb a fogyasztása.

Ezt az új generációs dieselek kezdik "cáfolni"így lehet az,hogy egy vadi új 2000cm3 diesel több teljesítmény,és kevesebb fogyasztást produkál ,mint egy régebbi 1600-os diesel.

Viszont egy ilyen új autó,nem kevés pénz.

Nyugodtan vedd meg a kis Peugeot,ár/értékben nem buksz rajta sosem akkorát mint egy 2-3 milliós autón,még ha erre költeni kell 2-300ezret.

És valószínűleg lesz rajta így is 1-2 dolog javítani való,de akkor is ez éri meg ha kevés pénzed van.Ha magad megcsinálod (amit lehet és tudsz is) akkor kifejezetten olcsó a javítás.

Biztosítás,fogyasztás,értékvesztés,kocsi alapár,alkatrészárak.

Ezen szempontok alapján ez sokkal jobb választás,mint bevállalni mondjuk 1 milla fölötti autót,mert az is elromolhat.és el is romlik.

2010. máj. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
üdv! nekem volt egy 106 1.3 rallye, azzal rallyztunk egypár évig. Most is van egy rallye, és egy 106 xsi-is. Jó kis autók.
2010. máj. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2010. máj. 26. 23:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!