Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elsősegély vizsgán ezt hogy...

Elsősegély vizsgán ezt hogy kéne csinálnom? Hogy megy egyáltalán egy ilyen vizsga?

Figyelt kérdés

Holnap lesz a vizsgám, eléggé izgulok. Próbáltam annyit tanulni, amennyit csak tudtam, de pl a kötözéseket csak videón néztem meg, én magam nem gyakoroltam, és gondolom azokat is be kell mutatni. Az lenne a kérdésem, hogy amikor be kell mutatni az újraélesztést (mert ha jól tudom azt mindenkinek be kell) akkor csak a 30 mellkasi nyomást és a két befújást kell megcsinálni, vagy az előzményeket is, tehát légutak biztosítása, szemhéjra fújás, mentő hívás, segítségért kiáltás? És mikor mentőt hívok meg segítségért kiáltok, azt játsszam el, vagy csak mondjam, hogy "most mentőt hívok" és hasonlók? Miközben mutatom pl a stabil oldalfektetést, mennyire kell beszélni?

Ha kihúztam a tételeket van egy kis gondolkozási idő, vagy rögtön kell mondani? Meddig tart a vizsga? Tényleg megbuktatnak ha akár csak egy hibám is van?



2017. aug. 29. 14:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, az újraélesztést mindenkinek meg kell csinálni. Nálunk az volt a beugró. Ha az nem ment, akkor viszlát. Nem kellett eljátszani az egész szituációt, csak mellkasnyomás és befújás.

Két "tételt" kellett húzni. Egyszerre 3-an voltunk bent. Tehát amíg ketten levizsgáznak előtted, addig van idő felkészülni.

Más gyakorlatit nem kellett bemutatni az újraélesztésen kívül, csak szóban kellett elmondani a két kihúzott témával kapcsolatos dolgokat. Nekem az egyik az égési sérülések voltak. A másikra nem emlékszem :) Egyébként nem volt gáz. Nem olyan volt, mint egy egyetemi vizsga. Inkább egy elbeszélgetés volt.

2017. aug. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vizsgáztatótól függ, hogy a történet eljátszását kéri, vagy megelégszik a kompresszió+befújás bemutatásával.

Megjegyzem a tanított példában nem az újraélesztést végző hívja a mentőt...

Közözést ritkán kérnek, az időigényes művelet egy 5 perces vizsgára, de ha mégis kérik, azon bizony el lehet bukni, ha ki sem próbálta a vizsgázó. - kicsi az esélye, hogy kötöznöd kell.

Az újraélesztés is meglepetés lehet, ha nem gyakoroltad soha próbababám, kell ahhoz szufla, és a bábun vannak visszajelzők, hogy a művelet megfelelő, nem csak simogatás, de nem is törnek a bordák a kompresszió alatt.

Mindezekkel együtt elsösegély vizsgán ritkán buktatnak.

2017. aug. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!