Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy is van ez? "M"-es jogsiná...

Hogy is van ez? "M"-es jogsinál ugye max 50ccm és akkor most ÉS/VAGY 4kW? Mert haverom 50es apriliajat bevitték a sünök mer nem hitték el h 50enes. Pedig annyi, VISZONT 7kW-os. Lehet valami baj?

Figyelt kérdés
Csak ayért mert már majdnem 2 napja nem válaszol se ay sms-eimre és nem hív vissza.. történhetett vmi?
2010. máj. 25. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A teljesítményről szóló szabályozást nem ismerem pontosan (én úgy tudtam, 50 köbcentiméter és 45 km/h végsebesség, de lehet, hogy a teljesítményre is van megkötés), de valószínű, hogy 50 köbcentiméter és 4 kW. Ha 50 köbcentiméter vagy 4 kW lenne, akkor az 50-esnél nagyobb, 4 kW alatti motorkák is közlekedhetnének, márpedig ez nem lehetséges. A másik következmény pedig az lenne, hogy egy alaposan feltuningolt, 15 LE körüli 50-es (egykori) GP-motor is közlekedhetne utcán (persze megfelelő világító- és jelzőberendezésekkel), ami szintén abszurd.
2010. máj. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Santiego007 ***** válasza:

Az "M" kategória fogalma


Nemzeti kategória. Olyan két-, három- vagy négykerekű jármű, amelyet 50 cm3-t meg nem haladó lökettérfogatú belső égésű motor VAGY legfeljebb 4 kW teljesítményű egyéb motor hajt, tervezési végsebessége a 45 km/óránál nem nagyobb és saját tömege legfeljebb 350 kg

2010. máj. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
és akkor ezért ő mit fog kapni? büntetést? v elveszik a motorját? (előző kérdésekben olvastam)
2010. máj. 25. 20:08
 4/11 anonim ***** válasza:
Elveszik a motorját,az apját becsukják,az anyját deresre húzzák a falu főterén,a nagyszüleit egy balegyenessel kitoloncolják az országból!XDAmúgy a motort tudtommal nem vehetik el,mert az az övé.Ha lefoglalták a motort,akkor a rendőrség 1 szakértővel szétszedeti,és bevizsgáltatja.Ha nekik volt igazuk,akkor a haveroddal kifizettetik a bírságot + a szakértő díját,és minden egyéb költségüket.Hallottam olyat is,hogy 1éves eltiltást kapott a kölyök az A kategória letételére.(igaz az 125-öst használt sm-ként)
2010. máj. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

xD

igen arról hallottam már de az mégiscsak 125öst 50esként.. ez meg csak "kW" nemtom h fontose a süniknek..


Megtudják mérni szétszedés nélkül h hány kW-s?

2010. máj. 25. 22:40
 6/11 anonim ***** válasza:
még mindig nem válaszolt az sms-ekre??? mert akkor az is lehet hogy kib@szottul nem érdekled :D
2010. máj. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
és amúgy csak szétszedés nélkül tudják megállapítani hány kw-os! szerinted ha szét van szedve valami akkor le tud adni energiát???
2010. máj. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jaj, jaj... Látom, keverednek a fogalmak.

Na, szóval: a motor mindennemű megbontása nélkül is meg lehet mérni a leadott teljesítményét és nyomatékát. Az ún. görgős fékpadok erre tökéletesen alkalmasak: a keréken leadott teljesítményt mérik (pontosabban a nyomatékot és ebből számolnak teljesítményt, de ne menjünk bele ennyire). Egyébként a mindennapi gyakorlatban talán ez a legjobban használható teljesítménymérési mód, mert úgyis a keréken leadott teljesítményt használod ki, amelyben benne vannak a hajtáslánc veszteségei. Ha viszont igazságügyi okokból kell teljesítményt mérni, nem hiszem, hogy ezt használják, mert a hajtáslánc vesztesége pontatlanná teszi a mérést és egyébként is: a hajtómotor teljesítménye a kérdéses.

Ilyenkor is fékpadra teszik a motor, de itt másképp oldják meg a dolgot: vagy a főtengelyen, vagy a primerhajtáson, vagy (legegyszerűbb esetként) a lánckeréken mérik a teljesítményt. Ez közvetlenül a motor teljesítményét adja meg (na, jó, nem egészen, mert pl. lánckeréken mérve a primerhajtás, a kuplung és a váltó veszteségei is benne vannak), de ez az, ami ilyen szempontból döntő lehet, hiszen itt mérik a motorteljesítményt. Hátránya, hogy problémás (egyedileg kell kialakítani minden motortípushoz a padot). Viszont igenis lehet szétszerelt motor teljesítményét mérni: ha egyben hagyják a blokkot, csatlakoztatják a működéséhez szükséges valamennyi segédberendezéshez, akkor bizony mérhető a teljesítménye.

Kétlem, hogy ez utóbbit alkalmaznák (egyértelműen túl nagy a költsége az ügy súlyához képest) és az előbbi megoldás is elég drága ahhoz, hogy ne érje meg a rendőrségnek vesződni vele.

2010. máj. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

00:04 és 00:18

A bontásos vizsgálatnál,a hengerűrtartalom mérésére gondoltam,amihez szerintem legalább a hengerfejet le kell kapni....

2010. máj. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
oké, én a kw mérésre gondoltam
2010. máj. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!