Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent autóknál, hogy...

Mit jelent autóknál, hogy alulkormányzás?

Figyelt kérdés
Én majd gépen játszanék majd autós játékkal kormánnyal. De sajnos nem tudom, hogy mit jelent :(
2010. máj. 24. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
hiába tekered a kormányt, nem fordul annyira a kocsi eleje. Nem akarja bevenni a kanyart. Túlkormányzás pont az ellentéte, ilyenkor a kocsi fara törne kifele.
2010. máj. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, ezt jelenti. Az autó a kormánnyal "megrajzolt" ívhez képest nagyobb íven fordul, az eleje kifelé csúszik a kanyarból.
2010. máj. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%
Tolja a kocsi az orrát ! A kormányzár megnövelésével , vagy a szárnyak elmelésével lehet kiküszöbölni . Esetleg a differnciál zárt fékezéskor azt is csökkented
2010. máj. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Örülnék neki, kedves utolsó válaszadó (14:12), ha elmagyaráznád, ezek hogyan csökkentik az alulkormányzottságot, mert lehet, hogy nekem hiányos az autókkal kapcsolatos tudásom...
2010. máj. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kicsit bután van megnevezve a kormányzár a kerekek elfordulási szögét mutatja szal ha azt növeled tovább fordul . Az szárnyak azt nem tom elmételileg az is .
2010. máj. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, értem, a határolókra gondolsz. Hát... Ha a kis szögben alászedett kereket sem tudja követni és azt is eltolja, akkor a nagyobb kormányelfordítási szög sem segít rajta. Viszont a futóműgeometria átalakítása egész sokat hozhat a konyhára: alacsonyabb súlypont, szélesebb nyomtáv és kisebb oldaldőlés esetén később fog besokallni a futómű. A szárnyak is segíthetnek, ha nagyobb leszorítóerőt termelnek, viszont az, hogy ennek eléréséhez hogyan kell beállítani őket, egy külön tudományág. :-)
2010. máj. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!