Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki lehet védeni valamivel,...

Ki lehet védeni valamivel, hogy a benzin tartós, akár több éves tárolás után se romoljon meg?

Figyelt kérdés
2010. máj. 24. 13:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
óóó :D ki az a hülye aki évekig tárolja a benzint öntsed bele a gépjárműbe azt GOOGOGOGOGGO!
2010. máj. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
A benzin nem tejföl,úgyhogy nem romlik meg. Több év után is ég..és robban. Viszont párolog..tehát eltűnhet ha nincs zárt helyen pl. kannában
2010. máj. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1. De, a benzin megromlik, vagyis én úgy tudom. A benne lévő adalékanyagok kicsapódnak, becsomósodnak, ami dugulást eredményez.

2. A benzinárak a következő években évi 10-20% fognak emelkedni. Mivel a befektetéseim átlagosan valamivel kevesebbet hoznak, ezért érdemes lenne némi benzint felhalmozni, már csak azért is, mert annyira rugalmatlan a kereslet, hogy az áremelések ellenére is hamarosan benzinjegy-rendszer bevezetése szükségeltetik. Illetve mindenképpen szeretnék fenntartani egy benzinnel működő járművet öregkoromra. Hogy ha nem is lehet majd velük közlekedni, azért néha napján beindíthassam pár percre és hallgassam a motor duruzsolását. De ehhez benzin kell.

2010. máj. 24. 13:26
 4/13 anonim ***** válasza:
Idővel csak a ruskók ülepednek le a tároló edény aljában,amúgy meg a benzin 20 év múlva is benzin marad.Most akarsz benzinből betárolni,mikor 350 Ft. literje ?????????
2010. máj. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha ennyire el szeretnének szállni a benzin árával a politikusaink,akkor még ott van a garázsban három darab lábbal hajtható gyönyörű bicikli ! :)
2010. máj. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egyszer 20 éves benzint töltöttem a motoromba az új benzinhez. Először indult és ment, másodszor is indult nagy nehezen és ment, harmadszorra már nem indult.

Lecseréltem és onnantól pöcc-röff.

2010. máj. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Befektetésnek nagyon jó.

De,bizonyos mennyiség fölött nem tárolhatod otthon az üzemanyagot.

Van ennek valami szabályozása,mert ugye jövedéki termék.

Meg egyébként is balesetveszélyes.

2010. máj. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A benzin akkor sem romlik meg. A 20 évvel ezelőtti benzin az alacsony oktánszám miatt okozhatott gondot,egy mai Min. 95-öst igénylő motorba. Lehet hogy az 82-86-os okt. benzin volt,és egy Zaporozsec simán elmegy vele,de egy mai autó,vagy motor nem igazán tűri ezt.
2010. máj. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tényleg anno volt még 92-es is mert szerette a Zsiga!
2010. máj. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos valóban "megromlik" a benzin, pontosabban ahogy az előttem szólók is leírták bizonyos részei elbomlanak illetve csomósodnak. Léteznek adalékanyagok amik stabilizálják az üzemanyag minőségét. Azt tudni kell, hogy ezek sem évtizedekre szólnak ha jól tudom 1-2 évre. Érdekességképpen nagyapám az MZ Trophy-ját kb 10 év állás után vettem elő. Szétszedés ellenőrzés tisztítás és a benne 10 évet állt keverékkel el is indult sőt amíg volt benne azzal is ment. Mondjuk veszettül füstölt, valószínűleg betöményedett az olaj-benzin keverék. Namost itt nem biztos, hogy a régi benzin stabilabb mivolta segített, hanem a motor igénytelensége(jó értelemben) is.

Laci

2010. máj. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!