Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vagy tömegközlekedés?...

Autó vagy tömegközlekedés? Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Napi 1,5 órát tömeg közlekedek a munkahelyemre végig klíma nélküli járműveken.

Még van diák bérletem, így 5 ezer forint volt a bérlet.

Viszont autóval 50 perc alatt érnék be, beleszámolva dugókat (anélkül 30 perc lenne)

Nehezen viselem ezt a fajta meleget, és a gyakran kiszámíthatatlan tömegközlekedést.

Még 8 napot kell bejárnom erre a munkahelyre, utána a lakhelyemtől 7 km-re lévő kirendeltségükbe helyeznek át.

A kocsimban szintén nincs klíma, de az 50 perc az 50 perc, a 90 perc helyett.(reggel még elviselhető a hőmérséklet, délután meg pont a csúcs előtt indulok haza - persze a reggeli dugóba így is belekerülök)

Az út hosszával nincs is bajom, meg amúgy semmi dolgom utána, úgyhogy nem kell sietnem, de nem érzem jól magam szétizzadva, büdösen a metrón és társain.(2 évig tömeg közlekedtem nap mint nap, de a végére nagyon meguntam, erre csak rátett az időjárás)

A kocsiban is feltehetőleg ugyan úgy leizzadok majd, csak ott nem kell még pár száz ember társaságában lennem.Meg ott több eséllyel hűt a menetszél, mint a metróban, hisz ott csak áll a levegő.

Végül pedig a kényelem mindenek felett, hogy nem kell alkalmazkodnom.


Viszont az üzemanyag erre a 8 napra, oda-vissza 10-12 ezer forint lenne.

Magamban nem tudok eldönteni,hogy mi lenne a jobb nekem, megéri e?

Ezért kérdezem,hogy ti mit választanátok?Miért?


2017. aug. 2. 17:20
 1/8 szántóvető ***** válasza:
tökmindegy,proli élet így is úgy is.mintha a "80-as években lennénk.pedig a fővárosról van szó ha jól sejtem.
2017. aug. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az autót választanám, ha a benzinköltség nem lenne szignifikáns a havi bevételeimhez viszonyítva.

Egyébként meg végy egy robogót, azzal 6-7 hónapjában az évnek gyorsan utazhatsz és a menetszél is garantált.

2017. aug. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Proliság,hogy 18 évesen nem anyámék fizetnek mindent, aláírom.

Félállásban dolgoztam eddig, abból van még 80 ezrem, szeptemberig kell még várnom hogy teljes fizetésem legyen.

A 80-ból minimum 30-at félreteszek, 50 meg "szórakozásra" van mint a nyári fizetésem nagy része (hisz elméletileg ez volt az utolsó "önfeledt" nyaram, amikor nem csak 1 hetet kérhettem ki szabadság gyanánt)

Úgyhogy az 50 ezerbe belefér az üzemanyagköltség, nem is emiatt gondolkoztam el...csak a bérlet felesleges akkor, és lehet,hogy kocsival sem annyival jobb, ezért érdekelt mások véleménye, arról,hogy ki hogy indulna útnak.

2017. aug. 2. 17:48
 4/8 anonim ***** válasza:
ŐŐŐŐ én kocsimban sincs klíma és dagadt vagyok mégis autóval járok ( lusta is vagyok ) helyedben beindítanám a járgányt. Nem pedig a uncsi,monoton, forró tömegközlekedést választanám, nekem a fizum 3/1-a autóra megy , de nem érdekel mert egy igénytelen ember vagyok, viszont ha nem félsz, veszel egy robogót és azzal jársz, én félnék robogózni.
2017. aug. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Menj kocsival, ne hülyéskedj már.
2017. aug. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én napi 2 órát tömegközlekedek Budapesten és kibírom.

A munkáltatómtól ingyen kapom a bérletet, ami mégiscsak évi 100-120eFt. Kidobni ennyi pénzt sajnálnék.

Ha lehetne választani, hogy ugyan ilyen értékben üzemanyagkártyát kérek-e akkor nem lenne kérdés. De sajnos nem kívánság műsor.

Így is autózok eleget, hétvégente járok haza, ami oda-vissza 500km autópálya.

2017. aug. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont az üzemanyag erre a 8 napra, oda-vissza 10-12 ezer forint lenne."


Ezt elárulnád nekem hogyan lehetséges? (Kivéve ha benzintemetős kocsid van)


Nekem közepes fogyasztású kocsim van, 40 litert tankolok kb 13.000 FT körül.A lakhelyem és a munkahelyem között kb 10 km távolság van,mégse fogyaszt annyit hogy újra kelljen tankolnom 1 héten belül,max 2 hetente kell tankolnom.Tehát hogyan jött ki neked ez az összeg?


A kérdésre válaszolva pedig egyértelműen hogy kocsi.Nem kell nyomorogni a koszos,igénytelen buszokon,nem kell alkalmazkodni és a kényelem mindent megér.Ha nem lenne kocsim akkor se mennék busszal,inkább gyalog vagy biciklivel

2017. aug. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én kerékpárral mennék.A kocsi sokba kerül a tömegközlekedés meg gáz főleg a sok izzadt embert szagolni.A bicikli ingyen van és még fitten is tartod magadat :). Sőt egy jó indok,hogy bemenj egy sört meginni a kocsmába .De ha van autód és nem akarsz tekerni akkor már inkább az!A tömegközlekedés undorító dolog.
2017. aug. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!