Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti melyik Daciát választanátok...

Ti melyik Daciát választanátok azonos áron?

Figyelt kérdés

Kiszámoltam, hogy kb ugyanúgy 3,5 millióba kerülne egy full extrás Logan MCV, mint egy klímás Duster. Tempómat is beleférne mindkettőbe.

Annyi lenne a különbség hogy a Duster kézi váltós lenne. Az MCV meg automata.

Jobban szeretem az automata váltót, most is az van a kocsimban, de van egy másik, kézi váltós kocsink is, előtte meg 3 évig szintén kézivel jártam.

Egy idő után már megszokom de mikor visszaülök az automatába az azért sokkal jobb. Próbáltam kézi váltós Logant, elég pontosan és könnyen lehetett kapcsolni, viszont az automata azért mégiscsak kényelmesebb.

Dusterben még nem is ültem soha, nem tudom mennyivel másabb vagy jobb, külsőre jobban tetszik mondjuk. 1.6-os szívó motor is megbízhatónak tűnik. Dízelt nem szeretnék egyikből sem.

Szerintetek melyik a jobb döntés?

Leginkább városi használatról van szó így sokat kell váltani. Ha nagyrészt országúton használnám, jó lenne a kézi is, de városban nem szeretem.


2017. júl. 29. 05:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Az általad felsorolt gyártók nem gondolják magukat elitebbnek, hanem egyszerűen csak simán elitebbek, ha tetszik, ha nem. Bármelyik Toyotát el tudod adni öt évesen annyiért, vagy többért, mint amennyiért új Daciát kapnál. Mindent a piac határoz meg. Lehet, hogy te ugyanannyira értékelsz egy Daciát, mint a felsoroltak közűl bármelyiket, de nem tudsz mit kezdeni azzal, hogy soha nem tudnád annyiért eladni. Egy autó annyit ér, amennyiért megveszik. A Dacia pedig egy budget modellcsalád. Ez nem azt jelenti, hogy rossz, de minden szempontból egy olcsóbb kategória. Helyén kell kezelni, és nem összehasonlítgatni olyan autókkal, amikkel nem egy csapatban focizik.
2017. júl. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
53%
A Dacia azon márkák közé tartozik, amelyek nagyon-nagyon jól tartják az árukat használtan is. Úgyhogy most a Toyotás fröcsögés nem igazán talált be.
2017. júl. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Már bocs, de Dacia, ami jol tartja az árát? A Toyotát író gyerek meg csak fröcsög? Hülyeség irányába ne vigyük már el a dolgot, bakker! A román talicska óccsósitott rönót ne hasonlitsd egyik japánhoz sem, mert még a Suzuki is messze van tőle, a Honda, Toyota, Mazda meg első helyen vannak legértékállóbb kocsik közt.
2017. júl. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Itt értékállóságról szó sem volt, én a felszereltségeket hasonlítottam össze.

Mert ha a Dacia, a KIA, a Hyundai az tud plusz 300 ezerért automata váltót adni és mondjuk a Suzuki elkezdte újabban alapból légkondival szerelni az autóit, az pozitív.

Hiába van egy kocsin Toyota, Merci, BMW vagy bármilyen elismert márkajelzés, ha az 3-5-10x annyiba kerül mint egy Dacia és még úgy sem tartalmazza az ára a klímát (azt még talán) vagy az automata váltót, akkor az az én szememben nem ér többet.

Mert ha egy gyártónak van neve és ezt fenn is akarja tartani, akkor nem olcsójánoskodik, mert az nem szimpatikus. Szerintem.

2017. júl. 31. 07:45
 15/16 anonim ***** válasza:

A Dacianak még nincs "igazi automatája". Robotizált váltót raknak bele. Tény, nem kell kapcsolgatni, de egy igazi automatától messzire elmarad.

Nekem egy 2015-ös, kézi váltós Logan-em van, 1.2-es benzines. Nem versenyautó, de a célnak megfelel. Taxi.

Igénytelen, a szó jó értelmében. Alig kell vele foglalkozni. Intenzív árosi használat miatt a kötelező 20 ezres szervizek közés 10 ezrenként beiktatok egy olajcserét, és csókolom. Francia gyökereit le nem tagadhatná, az elektronikája csapnivaló. Már kellett indexkapcsolót cserélni, mert kipusztult a bele integrált dudagomb, a csere óta meg előfordul, hogy nem akar indexelni. Ilyenkor leállítás, újraindítás, és újra van index. Nyilván köze nincs a cseréhez, ez indexrelé probléma. Na, mindegy, mindig várom az újabbnál újabb elektronikai malőröket, de összességében egy jó "célautó", egy munkaeszköz, de semmi több. A-ból B-be eljutni olcsón, nem szétázva, és nem fázva télen. Erre való.

2017. aug. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ja, de hogy egy kicsit a "melyiket válasszam"-ra válaszoljak:

Inkább egy Logan MCV Stepway, vagy egy Loggy Stepway, fullosan (Dacia mércével) felszerelve, mint ugyanannyiért egy alap Duster. A Stepway modellek már tudják azt rosszabb utakon, ami egy átlag autósnak néha kellhet, a komolyabb terepre meg a Duster sem igazán való. De ez csak az én véleményem.

2017. aug. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!