Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » KRESZ-ben hol van benne a...

KRESZ-ben hol van benne a rendőr-lámpa-tábla-útburkolati jel sorrendisége?

Figyelt kérdés
KRESZ-ben hol van benne a rendőr-lámpa-tábla-útburkolati jel sorrendisége vagyis, hogy melyik a felsőbbrendű. Mert olvasom sok helyen, de magában a 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól-ban nem találom.
2017. júl. 26. 23:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tökjó kérdés. Kutakodtam benne, ezeket találtam, ami alapján az "erőviszonyok" kiokoskodhatók:


Rendőri jelzés:

(3) A rendeletben meghatározott egyéb közúti jelzések és a forgalmi szabályok csak annyiban irányadók, amennyiben a rendőr jelzésével nem ellentétesek.


Lámpa:

(9)34 Ha a forgalmat fényjelző készülék irányítja, a „Főútvonal” jelzőtábla, valamint az elsőbbséget szabályozó jelzőtáblák jelzései nem irányadók.


Az útburkolati jelekről nem találtam hasonlót, lehet hogy a lámpa-útburkolat erőviszony nincs definiálva, csak az értelmezésben (ami egy rohadt hasznos kiadvány lehetett, de meg kéne venni egy antikváriumban)

[link]

2017. júl. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

A KRESZ könyvekben le van írva, rajzolva, elméleti oktatásokon tanítják az erősorrendet: rendőr - lámpa - tábla - útburkolati jel - szabály.

A KRESZ tanulásának, helyes alkalmazásának gyakorlatát általában nem a paragrafusok beidézésével tanítják, sőt azokat okkal kerülik, ugyanis nagyon sokszor a jogszabályok csak összezavarják a tanulót, több különböző helyen leírt jogszabály együttes alkalmazása is lehetséges egy egyszerű helyzetre.


6. § A rendőr jelzései:

...

(3) A rendeletben meghatározott egyéb közúti jelzések és a forgalmi szabályok csak annyiban irányadók, amennyiben a rendőr jelzésével nem ellentétesek.



9. § A járműforgalom irányítására szolgáló fényjelző készülékek:

...

(9) Ha a forgalmat fényjelző készülék irányítja, a „Főútvonal” jelzőtábla, valamint az elsőbbséget szabályozó jelzőtáblák jelzései nem irányadók.


A többi paragrafusba szedett szabályt nem keresem ki, de hidd el, a fent említett "erősorrendet" nem ok nélkül tanítják, ott van az a paragrafusokban.

2017. júl. 27. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%
A Kresz-ben minden le van írva, csak értelmezve kell elolvasni, megtanulni. Ez az amit nem lehet, nem érdemes gépiesen bemagolni.
2017. júl. 27. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Igazából egy konkrét, ellentmondásos eset kapcsán kerestem, amivel találkoztam, hogy mit mond a jogszabály.
2017. júl. 29. 10:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!