Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudnátok ajánlani olyan...

Tudnátok ajánlani olyan motort amivel meglehet tanulni motorozni?

Figyelt kérdés

19 éves férfiállat vagyok, eggyenlőre teli álmokkal amikből egy részét valóra szeretném váltani a segítségetekkel. Komolyra fordítva a szót... A2 jogosítványomat most nyáron szándékozom letenni de 0 rutinnal félek nekikezdeni,ezért azon gondolkodtam hogy mi lenne ha vennék elötte egy motort. Hegyen lakom heti 1x-2x vagy néha nincs is rendőr szóval annyira nem félek hogy elkapnak. Ezért kéne egy motor amivel meglehet tanulni motorozni rendesen. Eddig egyből egy suzuki gs500-ast szerettem volna de sokan elvették a kedvem mert hogy túl nagy kezdésnek. A2 es jogsinál maradok az tuti de motort azt tényleg lejjebb kéne vennem. Szóval milyen motort ajánlatok 200k alatt? Lehetőleg ne cross vagy hasonlóan magas motort mondjatok mert elég alacsony vagyok(167cm) sajna. Simson se lenne jó mert manapság nagyon drágán adják és helyette ottvan a megbízhatóbb mz etz sokkal olcsóbban. Olyan motor kéne ami hasonlítt egy suzuki gs500-ra vagy naked,lehet olyan is amin vannak karosszéria elemek(bocs nemtudom a pontos a nevét xD) ,szóval olyan gyorsulási féleség. Összegezve 200k alatt,naked vagy hasonló,meglehessen vele tanulni motorozni rendesen(felkészítsen a nagymotorra),ne legyen magas motor ,lehetőleg ne legyen 50ccm es mert utána az 500as nagyon nagy lenne.

Előre is köszi a válaszokat !



2017. júl. 25. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia , nekem is az az álmom mint a tied :D nekem a szüleim, rokonaim is motoroznak.

Elolvastam amit írtál, de ettől fuggetlenul a simsont, mzt, etzt ajánlanám! Ezeknek könnyen es jobban mozog a kormányuk es nem is nehéz dögök! Könnyen lehet velük foldesen is akár és persze közúton is menni.

250-es ccm-vel nem lehet rossz elkezdened és igy nem is lesz olyan nagy kulonbseg egy Suzuki között .


Én Mzvel tanultam meg vezetni, imadom :) es en is most akarom elkezdeni az A2-es jogsit. Es viszem az mzt is magammal , vele fogom letenni a vizsgát! (Igy olcsóbb is!).


Szoval nem akarom tovabb ragozni... Sztem válassz egyet a 3 moci kozul. Igaz nem megy tul gyorsan de a 100-120 km/h nagyjából meg van. Ami kezdesnek egyáltalán nem rossz. Es ha ezeken meg tanulsz vezetni , akkor a nagyobbakkal sem lesz gondod.

Sok sikert majd a vizsgához! :)


20/L

2017. júl. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha 125-öst, 250-est vagy valamit veszel, az nem olyan vészes se súlyra, se erőre, DE ha nincs papírja, akkor utána nehéz lesz eladni. Meg ugye a rizikó ha elkap a rendőr.

Ha van papírja, akkor át kell íratni, 30e forint és egy napnyi rohangálás.


Szerintem ha csak erre kell, némi gyakorlat megszerzésére, akkor váltós 50-es. Tudom, jellemzően magasak, de a 167 centi szerintem elég hozzájuk. Ha van B kategóriád legálisan közlekedhetsz vele már most.

Ha nem sajnálod a pénzt, akkor 125-250 között, van választék bőven. Mondjuk a 200k-s limit eléggé alacsonyan van ehhez a kategóriához, ebbe szerintem csak a Suzuki 125-ösei (GN, TU) férnének bele, amikből sok van (voltak pl. postás motorok). Én mondjuk 240e-ben adtam el az YBR125-ömet, igaz az csúnya volt és nem volt kifejezetten kevés benne a kilométer (a postától selejtezték szintén).


Nincs ott a hegyen egy horgászós vagy mezőre járós bácsi, aki aszal a pajtában egy elfogadható állapotú Simson Start vagy Schwalbét? 30-40e forintot ajánlasz érte, az egyensúlyra meg a kezelőszervekre ráérezni elég.

2017. júl. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A suzuki gs 500 pont A2-es tanulómotor. Az ATI-nál pl. ilyet adnak alád. Kezdésnek mondjuk lehet, hogy valami 125-ös lesz, de nagyon hamar lecserélik.


Egyébként én mentem ilyennel (pont ott az iskolában) amikor A katra jártam és foglalt volt még a motor. Kis kezesbárány, nekem nagyon tetszett. Az akkori motoromnál (Honda CB500x) sokkal könnyebben kezeltem. Az ereje meg nem gond, kanyarban ne húzzad neki, mindenhol máshol meg ésszel.


Na de ettől függetlenül igazad van abban, hogy jobb kisebben kezdeni. Kettő motort tudok erre ajánlani: Honda CB125 vagy Honda CB250. Mindkettővel jól jársz.

2017. júl. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válszokat! Bocsánat hogy ilyen későn írtam csak hát dolgozok nagyban hogy legyen elég pénzem azért xD.. Fontolóra veszem a motorokat amiket ajánlottatok. Az hogy alacsony a limit hát az azért is van mert diákként elég nehezen szerzek pénzt. Mondjuk most nyár eleje óta dolgozok szóval még kell sokat dolgoznom mivel olyan 600k körül lennie a pénzemnek hogy mindent megvehessek. Ott van a motor amit ugye kisseb motor miatt lejjebb vittem az árat: 200k (eredetileg 400at szántam volna motorra) akkor 100k a jogosítvány kb. Amihez kötelező felszerelés kb 100 az is. Nem olcsó mulatság az biztos, de én hiszek benne hogy megéri! Maradékból majd a nagyobb motorra gyüjtésnél jó lessz! Amúgy láttam egy nagyon faxa motort úgy munkába menetnél.. Hát nagyon megtetszett. Suzuki gsf 250 bandit azthiszem. Ohhhhh szerelem első látasra kb.. Jó hang, jó külső,motorilag jók. Ahhhhhh.
2017. júl. 26. 00:37
 5/6 A kérdező kommentje:
Bárcsak lenne motor a környéken.. Egyböl venném is meg. Bocs hogy regényeket írok de ki kell adnom magamból most mindent .... XD . Családba sajna senkise motorozik és nem is támogatják hogy motorozni akarok. Én nagy ívből szarok ezekre, tudom hogy veszélyes, és nem bírom halgatni hogy minden héten mondják hogy majd megbánod amikor korházban feküdsz motorozás miatt.... Tudjátok én ha egyszer meghalok akkor motoron akarok meghalni. Ez már el van döntve. Lesérülok ugyanúgy motorozok tovább.. Persze az is kell hozzá hogy száguldozok mint az állat de én nem a sebesség híve vagyok hanem inkább az élvezeté ezért is kevesebb eséje van a balesetnek. Na mind1.. Most van nálunk egy simson amit apámnak kell csinálnia az eggyik szomszédnak, de magasnak tűnik és inkább rá se ülök. Etz- is magas szóval az se nagyon jöhet szóba,bár egy próbát megér mindenképp. Van egy havernak szóval van rálehetőségem.
2017. júl. 26. 00:50
 6/6 S.M.G. válasza:
Én neked egy Honda mtx 80,Suzuki DR 125 vagy Rieju rr-t ajánlanék!
2017. júl. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!