Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kérdéseim a következőek,...

Kérdéseim a következőek, lehet-e otthon tárolni üzemanyagot, és nézi-e valaki hogy honnan van (külföldi, saját tankolás)?

Figyelt kérdés

Pl. viszem haza teli tankkal az autót, és még egy marmonkannában 10 litert, akkor ha a rendőr, vagy vámos megállít büntethető vagyok-e, vagy semmi akadálya hogy saját részre betankoljak? Esetleg elég ha a blokkot felmutatom?

Otthon (dízelből) úgy olvastam 60 litert is lehet tárolni megfelelő tárolóedény(ek)ben. Erre melyik jogszabály érvényes?



2017. jún. 26. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Sok üzemanyagot nem érdemes huzamosabb ideig tárolni, mert egyrészt romlik a minősége a nem megfelelő fürölmények miatt, másrészt lerakódhat a kanna aljában üledék és ha azt beleöntöd a dízel autódba, sokkal nagyobb kárt csinálsz vele, mintha mindig elmennél kútra tankolni.

Egy ideig én is filóztam ezen, hogy bevásárolok üzemanyagból jócskán, de mára már rájöttem: semmi értelme. Ezért vannak a kutak!

2017. jún. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy eléggé tűzveszélyes dolog ilyesmiket tárolni otthon, főleg megfelelő tudás, óvintézkedések és eszközök nélkül.
2017. jún. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A 60 litert azért mondtam, mert azt olvastam. Nekem akarok annyit tárolni, max. fél-egy hónapig olyan 20 litert, zárt fémkannában. Szóval gondolom annyi még azért nem egy ipari mennyiség.
2017. jún. 26. 13:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Annyit nyugodtan tárolhatsz!
2017. jún. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az autódban max. 240 litert szállíthatsz legfeljebb 60 literes szabványos tartályokban, kannákban. Ez felett már vonatkoznak rá az ADR szabályok.

Ebből következik, hogy ennyit otthon is tárolhatsz gond nélkül.


A '70-es évek elején nálunk otthon mindig volt fűtőolaj 1-2 hordóval (200-400 liter) mert olajjal fűtöttünk. De a legtöbb helyen volt ennyi, az óvodában meg az iskolában ennél jóval több volt.

2017. jún. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Annyit nyugodtan tárolhatsz! Kérdés, hogy minek? Mennyit nyersz a bolton? Nem hiszem, hogy olyan égbekiáltó különbség lenne, ami 20 liter esetében megérné a faxnit.
2017. jún. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!