Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem lehet új parkolójegy...

Miért nem lehet új parkolójegyet venni, ha lejárt, és nem állok arrébb az autóval?

Figyelt kérdés
Ha egy parkolóhellyel odébbállok, és úgy veszem meg az új jegyet, annak mi értelme van?
2017. jún. 25. 15:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az automata honnan tudja,hogy melyik autóra fogsz jegyet venni és hányszor?Ilyen törvényről még nem hallottam.
2017. jún. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A parkolási díj elméletileg nem azért van, hogy csak úgy pénzt szedjenek (na jó azért is van), hanem szabályzó szerepe van.

A szabály szerint szabad új parkolójegyet váltanod ha lejárt, de a meghatározott idő (általában 3 vagy 4 óra) elteltével el kell hagynod a parkolóhelyet, hogy más is tudjon várakozni, és másik helyre kell állnod.

Viszont a gyakorlatban ezt nehéz ellenőrizni, és a legtöbb esetben nem is foglalkozik vele senki. Ha nem hagyod el a helyet a max. idő után, csak a többi autóssal szúrsz ki, más következménye általában nincs.

2017. jún. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne?

Ennek csak annyi a lényege, hogy ne hagyják ott egész napra az autót. Mivel 4 óránként kénytelenek új jegyet venni.

2017. jún. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Most járok kresz-re, így tanították.
2017. jún. 25. 20:28
 5/13 anonim ***** válasza:
A KRESZ egy dolog, meg a parkolótársaságok és fizetős parkolók egy másik dolog.
2017. jún. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem erre gondoltam, hanem hogy mi okból hozták meg egyáltalán ezt a szabályt, mi értelme van.
2017. jún. 26. 17:11
 7/13 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen szabály.

Vagy ha szerinted van, akkor mutasd meg, hogy hol van leírva.

2017. jún. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kresz tanfolyamon tanították, már írtam.....
2017. jún. 26. 19:38
 9/13 anonim ***** válasza:

Akkor a még jársz tanfolyamra , és vizsgakor addig ez a szabály.De én ilyen szabályról sosem hallottam.Tény,hogy a törvény nem ismerése nem ment fel a büntetés alól.De én mégsem hiszem ezt,hogy létezik.Ha valaki egész nap melózik,mint én is anno kőműveseket hordtam a Ladámmal.Az volt a lényeg,hogy mielőtt lejárna a parkolási idő maximum odaérjek az automatához és dobjak be pénzt újból,de nem emlékszem már mennyi volt a max idő,amit egyszerre kifizethettem.A gyakorlat az,ha a négy óra letelik,dobsz rá megint négy órát,de egy tapodtatott sem megyek az autóval.A lényeg,hogy legyen a szélvédő mögött az érvényes p.jegy.A kutyát nem fogja érdekelni,hogy mozdult az autó,vagy nem.

Az 1-es voltam.

2017. jún. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A KRESZ-ben szó esik a korlátozott várakozási övezetekről:


"(4)260 Várakozást ellenőrző óránál munkanapon 8 és 18 óra, szombaton 8 és 14 óra között - ha pedig jelzőtábla [17. § (1) bek. e) pont] ettől eltérő időszakot jelöl meg, ebben az időszakban - csak az óra működtetésével és legfeljebb az órával jelzett időtartamig szabad várakozni. Lejárt órát a jármű eltávozása nélkül ismételten működésbe hozni tilos.

(5)261 Ahol jelzőtábla meghatározott időtartamú várakozást enged [17. § (1) bek. e) pont], a várakozás megkezdésének időpontját a járművön - gépkocsi esetében a jármű szélvédő üvege mögött - elhelyezett tárcsán jelezni kell. A tárcsa jelzését a jármű eltávozása nélkül megváltoztatni tilos."


A fizető parkolás módjról pedig a helyi önkormányzat rendelete szól.

Ez pl. a budapesti, a mellékletben a korlátozott idejű zónákkal:

[link]

2017. jún. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!