Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem működik az AUTÓRÁDIÓ?

Miért nem működik az AUTÓRÁDIÓ?

Figyelt kérdés
Tehát nemrég vettem egy Blaupunkt car300 rádiót. Belerakom a kocsimba, minden stimmel, a barna ISO kábel és a fekete is rendben a helyére ment. Az antennát is csatlakoztattam. Azonban amikor ráadtam a gyújtást, semmi. Se nem világított a rádió, se egy hangot nem adott. A biztosíték a rádióban jó. Esetleg tudtok tippeket mondani mi lehet a hiba? A kábelekben nincs szakadás.

2017. jún. 22. 17:22
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
A kocsi az egy VW Polo 2007
2017. jún. 22. 17:28
 2/19 anonim ***** válasza:

Nem kell nagy betűkkel írni azt, hogy autórádió! Ne kiabálj ha kérésed van.


Mi az, hogy "barna ISO kábel"? Vezetékek és csatlakozók vannak ott.

Jól érintkeznek a csatlakozók? Van feszültség a megfelelő érintkezőkön?


A csatlakozóban megfelelő sorrendben vannak a vezetékek?


Képet a csatlakozókról, és egy másik amikor a rádióba is be vannak dugva tudsz feltölteni?


[link]

2017. jún. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Még egy fontos kérdés: volt már előzőleg működő rádió az autóban amióta a tiéd a kocsi?

Hangszórók vannak beépítve? (Bár azok nélkül is el kellene indulni a rádiónak.)

2017. jún. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Nekem is a barna ISO-n akadt meg a szemem.(az miaz?)

Kell egy pozitív- ha úgy tetszik áram- szál, amin megkapja a feszültséget. Nem árt egy negatív sem, amin testet kap és akkor záródik az áramkör. Aztán ott az antenna csatlakozása, ezt nem is tudod mással összekeverni. Végül elől-hátul-jobb-bal oldali hangszórók, párosával (+,-)

Ezeket helyrerakod és működik.

Feltéve, hogy jó a készülék. :)

2017. jún. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 veterán vas ***** válasza:

Minek ráadni a gyújtást? Inkább a rádiót kapcsold be! :D

Egyszerűbb lenne, ha egy állandó áramszálat(30) vinnél a rádióhoz nem pedig a gyújtásét(15).

Továbbá keress egy fix testet, mert a műanyag műszerfal nem túl jó vezető, és az sem szerencsés, ha az antennakábelt használod testelésnek.

2017. jún. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Mindegy, megvan a hiba. Kiégett a biztosíték. Kicseréltem, mostmár addig rendben, hogy világít ha bekapcsolom
2017. jún. 22. 20:20
 7/19 A kérdező kommentje:
Tehát minden csatlakozó, minden kábel a helyén. Azonban nem csinál semmit a rádió. Még kazettát se játszik le. Mi lehet a probléma. (A hangszórókból nagyon halk sípolás szerű hangot hallottam)
2017. jún. 22. 20:27
 8/19 A kérdező kommentje:
És igen a kocsiban már volt korábban rádió, és hangszóró is van.
2017. jún. 22. 20:28
 9/19 anonim ***** válasza:
Vettél egy millió éves rádiót, aminek bármi baja lehet. Az is lehet, hogy egy roncs. A halk sípoló zaj akár a kiégett végfokra is utalhat. Ezek a régi végfokok nem szeretik pl. a rövidzárat.
2017. jún. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem hinném. Ez egy működő rádió volt. Csak valszeg kódot kér, vagy nem tudom.
2017. jún. 23. 00:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!