Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota Corolla vélemények,...

Toyota Corolla vélemények, tapasztalatok? Fogyasztás, megbízhatóság? Alkatrészek drágák?

Figyelt kérdés
2002-2005 évjáratú érdekel.

2017. jún. 20. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nem rendelkezem Toyotával, a családnak és nekem se volt még.


De ismerősök tapasztalataiból és a neten megosztott tapasztalatokból az állapítható meg, hogy a Toyota motorjai alapvetően jók, leginkább a benzinesek és főleg gaz általad írt gyártási években. Ismerősömnek 2002-es 1.4-es Sedanja volt, kb. 400 ezer kilométerrel, komolyabb baj nélkül. Annyi, hogy inkább városi kocsi, nem ezzel fogsz gyorsulási versenyeket nyerni, de nem is arra veszik, akik megveszik. Körülbelül 5,5-6 litert fogyaszt. Mivel japán autó és tudtommal ott gyártották drágább az alkatrészei, mint az azonos kategóriában lévő európai autóknak, mint például Fordnak, Opelnek, Skodának, stb.


Tehát magát a Toyotát csak ajánlani tudom. De a 2.2-es D4D dízeleket ajánlatos kerülni (bár szerintem Corollákat nem szereltek vele, csak Versokat).

2017. jún. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az egyik legmegbízhatóbb autó. Tágabb rokonságon belül van egy 2003 évjáratú 1,6 benzines, túllépték vele a 300 ezret, de baja még nem volt. Időszakos karbantartás természetesen ennél az autónál is szükséges, és műszakiztatáskor néha becsúszott egy gömbfej, vagy szilent csere, volt már rajta fékbetét, féktárcsa csere is, de olyan hiba, ami elromlásnak minősül, egy sem! Hasonló a helyzet a másik rokonnál, ahol egy Yarist hajtanak, 1,4 d4d motorral, tizennégy évesen (ennél kilométerfutást nem tudok) csak olajcsere és egyéb kötelező dolgok voltak.


Egyes válaszolót kijavítanám annyival, hogy a problémás motor a 2,2 D-cat volt, (nem D4D) de úgy emlékszem azt inkább az Avensisekbe rakták.

2017. jún. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Benzines ferdehátút szeretnék, 1.4, de inkább 1.6. Nem is akarok versenyezni, napi használatra kell az autó, főként városban, de vidéki kiruccanásra is.
2017. jún. 21. 13:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Elég az 1.4-es. A világból kivisz, jó konstrukció. Az alkatrész árakat nem tudják a Toyotások, mert csak olajat meg szűrőket cserélnek:)
2017. jún. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Arra használatra bőven elég az 1.4-es.
2017. jún. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!