Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bármelyik sebesség fokozatnál...

Bármelyik sebesség fokozatnál visszaesik a fordulatszám 1-re ez normális?

Figyelt kérdés

Szóval ma vezettem fordulatszámmérős autót életemben tán másodszor ( oktatóm autója is olyan volt, de mikor levizsgáztam akkor tudtam meg, hogy mire jó és nem is nagyon figyeltem ) és bármikor váltottam a fordulatszám 1-re esett vissza és nem tudtam, hogy most melyik fokozatba kapcsoljak hiszen alacsony a fordulatszám.


Amikor 60-al mentem 4-be és váltanék fel 5-be akkor is, kénytelen voltam visszatenni mert féltem felkapcsolni.


Nem mertem ezt megkérdezni a betanítómtól mert biztos valami piszok egyszerű a válasz, még véletlenül elküld a melegebb éghajlatra.


2017. jún. 13. 18:38
1 2
 11/15 crudy ***** válasza:
Kenyeres ember? Az mi? És milyen autóba szeretnél sokat beletenni?
2017. jún. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Úgy hívom a péktermék kiszállítót,azaz kenyeres ember, és Toyota Dyna...
2017. jún. 13. 20:26
 13/15 anonim ***** válasza:

"bármikor váltottam a fordulatszám 1-re esett vissza és nem tudtam, hogy most melyik fokozatba kapcsoljak hiszen alacsony a fordulatszám."

Csak úgy szólok hogy azt a kuplung lenyomása előtt döntjük el, hogy melyik fokozatba fogunk kapcsolni, nem a kuplung lenyomása után.


Nekem hihetetlen, hogy hogyan tud valaki úgy vezetni, hogy nincsen tisztában a fordulatszám fogalmával.

Még a nyolcadikos unokahúgom is tudja mi az.


De jó, hogy nem a betanítótól kérdezted meg, mert lehet, hogy még egy kenyereskocsit se bíztak volna rád.

2017. jún. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"mikor levizsgáztam akkor tudtam meg, hogy mire jó és nem is nagyon figyeltem"


Azt javaslom tedd ezt továbbra is! A fordulatszámmérő csak tájékoztatásra szolgál, ne ahhoz igazítsd a váltásokat. Amikor gyorsításkor szép egészségesen pörög a motor kapcsolj feljebb, ha lassulsz és erőlködik a motor akkor kapcsolj vissza.


"4-ből nem szabad visszaváltani, 3-ba mert eltörik a dugattyú, Suzukimmal úgy jártam, hogy 64-nél váltottam mindig 4-esbe és eltört a dugattyú mert túlhajtottam."


Ezeket ugye te se hiszed el?


Azt se vagyok képes elhinni, hogy vezettél már 17 ezer km-t és képtelen vagy olyan tempóban váltani, hogy ne essen vissza a fordulat alapjáratra. Sőt, azt se tudom elhinni, hogy van aki annyira érzéketlen, hogy ennyi vezetés után a fordulatszámmérőt bámulja váltáshoz.

2017. jún. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem tudok elképzelni olyan lassú váltást, hogy leessen alapjáratig a fordulat. Nekem inkább azt megvárni okoz gondot, hogy leessen annyira, hogy ne rántson felváltáskor.


Ezt nem tudtam értelmezni:

"4-ből nem szabad visszaváltani, 3-ba mert eltörik a dugattyú, Suzukimmal úgy jártam, hogy 64-nél váltottam mindig 4-esbe és eltört a dugattyú mert túlhajtottam."


Komolyan elgondolkoztam, hogy ez már szándékos trollkodás.

Ha 64-nél váltott a kérdező 4.-be, nem törhet el semmi, mert még egy Suzukinak is valahol 85-90 körül van a vége KETTESBEN, és még mindig nem törik el semmi.

Negyedikben 64-el haladva nem lehet túlhajtani semmit, de harmadikban sem. Törni legfeljebb akkor törhet valami, ha a bénázással leejti a fordulatot ezerig, és utána a leugrik a kuplungról, emiatt átugrik a vezérlés, és összeüt a dugattyú a szelepekkel.


Agyatlan, falábú autógyilkos az ilyen.

2017. jún. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!