Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A teherautó sofőröket mi...

A teherautó sofőröket mi alapján fizetik, hogy ennyire ráérnek?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a 7.5 tonnás áruszállítókra, olyan lassan baktatnak az úton, hogy egy jobb állapotú Szimóval is megelőzöm őket.

Kamionosokat nem szidom, tisztában vagyok vele, hogy 40+ tonnával nem könnyű gyorsítani!



2017. jún. 5. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Talán: a kocsinak az optimális ü.a. fogyasztása annál a sebességnél van. Talán a kocsiban levő tachográf szerint szükséges menetidő tartása miatt. Mármint ha arra az útvonalra kiírt menetidőt akarja tartani, és a tachográf mindent mutat... Talán... ki tudja???
2017. jún. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ohó, pedig pont a 40 tonnások mennek gyorsan. Igaz csak 85-90-ig.


A C1-es nem siet, azok nagy része helyileg szállít, ráér. Mondjuk én is utálom előzgetni őket, de leelőzöm és annyi.

2017. jún. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Talán az, hogy a büntetési tételek elég riasztóak! Főúton 70, autópályán 80 km/h a megengedett maximum.

Nyilván egy kicsit ezeket túl lehet lépni, de nem érdemes, mert jön a csekk.

Én speciel már kaptam 83-ra figyelmeztetést az M7-ről, hogy: " a közeljövőben tartózkodjak a sebesség túllépésétől"

2017. jún. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, csak a kérdésre nem válaszoltam, én napidíjas vagyok nemzetközi fuvarozásban. Ez nem jelenti azt, hogy ráérek, mindig az adott útszakaszra megengedett maximummal megyek.
2017. jún. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na hát először is tisztázzuk, szerintem nagyon ritka a lassú kisteherautós, én pont azt látom, hogy nyomják neki, amit csak bír az autó. Úgyhogy nem jó az általánosításod kérdező.

A 40 tonnásokat mostmár egyre több cég napibérben fizetik, úgyhogy tényleg ráérnének, de általában nem lazsálnak, mert a címekre időben oda kell érni. A 7,5 tonnásoknál ez még annyira nem működik, meg nekik inkább fix fizetésük van.

2017. jún. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Főúton 70, autópályán 80 km/h a megengedett maximum"


Akkor mindent értek. :-)

2017. jún. 5. 17:30
 7/7 anonim ***** válasza:
#6: Hogyan lett jogsid arra a "Szimóra" ha ennyit se tudsz?
2017. jún. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!