Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra f. Miért csinálja...

Opel Astra f. Miért csinálja ezt? (többi lent)

Figyelt kérdés
Esős, nyirkos időben előfordult már, hogy indulás után mintha nem ment volna az összes henger, de 1-2 nagyobb gázfröccs után rendesen járt. Tegnap viszont megadta magát, menet közben "köhögött" egy kicsit, megálltam tankolni és indítás után ismét csak 3 henger indult majd leállt és csak nehezen indult újra. Haza felé ismét "köhögött" és nem sikerült újra indítani. Hazavontattak, megnéztük a gyertya pipákat, szárazak voltak, az elosztófedél alatt volt némi kicsapódott pára de tényleg csak kevés. Úgy tudom nyirkos időben előjönnek az elektromos bajok. Ettől lehetett?
2010. máj. 18. 07:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Attól ,hogy nyirkos az idő még semmiféle bajának sem kell lennie egy autónak,sőt még esős időben is hibátlanul tud dolgozni a motor.A te esetedben lehet,hogy valamilyen gyújtás probléma van, de ehhez látni kellene az autót,mert így felelőtlenség lenne látatlanban bármit is mondani. Elvinném egy szerelőhöz.
2010. máj. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy nyirkos időben könyebben előjönnek az ilyen gondok. Van szerelő ismerősöm,aki mellesleg nagyon ügyes és tényleg ért az autókhoz. Amikor előzőleg előfordult a "köhögés" mindíg megnézettem vele, de nem tudott segíteni, azt mondta hibátlan.
2010. máj. 18. 08:05
 3/20 anonim ***** válasza:

Mindenképpen érdemes szerintem elosztófedelet és rotort cserélni. Nem nagy befektetés, párezer Forint, de lehet, hogy megoldja a problémádat. Ha meg nem az a gondja, lesz tartalékalkatrészed. Ha kipróbáltad, írj, hogy segített-e.

Üdv.

2010. máj. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is volt ilyen problémám a Seat-ommal, mindig mikor hűvösebb nyirkosabb idő volt volt hogy be sem indult, sötétben pedig észrevettem hogy a gyújtótrafónál nagyogat szikrázik, nem volt egyenletes az alapjárat , meg-meg torpant a motor, és ha nagyon rossz idő volt menet közben le is állt! Az ok az volt hogy beázott mindig a gyújtótrafó. Ha neked is hasonlók voltak a tünetek, próbáld meg hogy bekened a trafónál ahol csatlakozik valamilyen tömítő ragasztóval. Nekem azóta semmi baja, még szakadó esőben is tökéletesen működik!
2010. máj. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez több dologtól is lehet, ezért ajánlott egy tapasztaltabb szerelőhöz elvinni.


Valóban lehet rotor/elosztófedél, trafó, de lehetnek a nagyfeszültségű kábelek is, sőt, ha olyan az elektronika, akár az egyik csatlakozó is beázhatott, amitől fals jeleket küld a vezérlésnek, és az állítja be rosszul a keveréket, attól is leállhat. A kipufogó milyen volt, amikor még ment? Száraz? Nedves? Olajos?

2010. máj. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megoldódott a probléma. Leszedtem ismét a pipákat, egyik sem volt nedves. Az elosztófedél belsejéből kitöröltem az apró párafoltokat. Igaz kicsit nehézkesen,de elindult és aztán szépen járt. Fogtam egy kis körömlakklemosót és fülpiszkálót és kipucoltam az elosztófedelet ami tele volt valami fekete színű kormos-olajos cuccal, főleg a réz pöcköket vagy miket pucoltam meg. Ezután pöccre indult, alig kellett megtekerni. Mindenképp átnézetem egy villamosságis szakemberrel, és ha több időm lesz majd részletesen kipucolom az elosztót mert azért maradt még benne kosz.
2010. máj. 18. 10:45
 7/20 anonim ***** válasza:
Szuper! Akkor még szigeteld is le a fedelet, hogy így is maradjon, amikor következőleg megint vizet kap! Szilóval is jó lesz. (Sima, átlátszó szilikon elég, nincs ott nagy hő. Körbenyomod a fedelet és úgy teszed vissza, rögzíted.)
2010. máj. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
El van repedve az elosztófedél, egyértelmű. Szerintem cseréld ki.
2010. máj. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Mekkora vizekben jársz az autóddal,hogy az elosztófedél belseje vizes? Oda víz nem juthat be "elvileg". Ha egyszer megszárad a belseje,tisztítsd ki kontakt spray-vel !
2010. máj. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Már miért ne párásodhatna be ilyen nyirkos időben? Napokon át esett az eső, 90% relatív páratartalom, bármilyen kis hézagon bejuthat a pára.
2010. máj. 18. 23:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!