Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem veszi az egyest. Mi lehet...

Nem veszi az egyest. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Neki gurultam egy autónak, nem ment volt sebesség, 30 cm-n belül történt. Nem sérült semmi elem. Viszont utána a váltóm az egyest nem kezdte el venni. Nem hinném, hogy van összefüggés. Kuplung rendesen kiemel, fog. Többi fokozatot is veszi, talán kicsit nehezebben, de nem vagyok biztos benne. Mi lehet a hiba?
2017. máj. 31. 07:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Mégis a kuplungot kell megnézni, mert az egyes nem szinkronizált és ezáltal a többit könnyebben veszi. De mint irod azt is nehezebben.

Próbáld ki le állitott motornál is. Ha igy szedi akkor kuplung baj lesz.

2017. máj. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Dízel a kocsi, közel vannak a fokozatok egymáshoz. 3-ban is könnyen elindul, ha véletlen abba rakná az ember csak pár méteren belül lefullad.

Leállított motor mellett is az egyes nehezen megy. Kettőbe berakom és tolnám fel az egyes miatt, de nem megy. Üresből egyesbe nehezen megy vagy nem is megy be.

2017. máj. 31. 08:12
 3/9 A kérdező kommentje:
Többi fokozatot veszi rendesen, így utólag megnézve.
2017. máj. 31. 08:14
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem is van ilyen bajom az egyik autómmal. Ha nem akarja venni az egyest (nálam a rükverc is szarakodni szokott) akkor mégegyet rákuplungolok, és utána jó. Érdekes módon ez kuplungcsere után is megmaradt, megtanultam élni vele. Mostanában meg már nem használom az autót, nyugdíjas lett, a megérdemelt pihenését tölti így közel a 30-hoz :)
2017. máj. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor Ti is azt mondjátok annak a rágurulásnak semmi köze ehhez!?


Néztem neten is videókat, ott is egy ember hasonló problémával küszködött.

2017. máj. 31. 08:32
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy kapott egy pofont a kapcsolórudazat,alá kell nézni
2017. máj. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Épphogy neki gurultam, nem ment a kilométer óra sem. 30 cm belül történt az egész.
2017. máj. 31. 10:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyílván VAN összefüggés,hiszen 1.-be mentél neki /gondolom/ nem váltasz fel 3.-ba 30 centin belül..

A váltórúd-váltótartóbak sem szereti a hirtelen behatásokat,lehet hogy csak egy műanyag csuklóspersely tört el,de lehet görbült a rúd is.

2017. máj. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Üresben gurultam, nem voltam sebessegben
2017. máj. 31. 10:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!