Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A8/Mercedes S/BMW7 ezek...

Audi A8/Mercedes S/BMW7 ezek luxusautónak számítanak?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy elvileg nincs hivatalosan meghatározva de érdekel ki mit gondol. A Bentley Mulsanne és a Rolls-Royce Phantom az luxus mindenki szerint az nyilvánvaló. Viszont itt olvastam hogy egy Audi A8/Mercedes S klass/BMW 7 csak csúcsváltozatnál tehát audi S8 AMG mercedes vagy 760li számít luxusnak, legalábbis aki írta így értelmezte. De autós magazinnál/újságoknál magát ezt a kategóriát luxusnak írták nem egyszer. Ha jól emlékszem egyszer olvastam német felső kategóriát, többi alkalommal luxust. Külföldi videókban is egy A8 (vagy a két versenytársa) luxuy limousine-ként van emlegetve nem csak csúcsváltozatként. Tehát egy új S350 L vagy egy 740iL értelmezés kérdése, hogy luxusnak számít e? Valamelyik autósportálon mérettel magyarázták a luxusautókat (a luxusautós méretet 5000mm + ra írták) ilyen téren egy kategória egy 12 hengeres meg egy 6 vagy 8 hengeres változat is ezeknél a német bálnáknál. Egy S63 amg kényelem és méret terén se több egy S350L nél. Viszont ha valaki szerint ezek csak csúcsváltozatban luxus autók akkor egy diesel Quattroporte se luxus, ráadásul egy méretkategória az A8L-el. Akik szerint csak csúcs tehát mondjuk az S63 a luxus (azért nem 65 mert az nem összkerekes) szerintük az S500 se luxusautó? Ki mit gondol mikortól/mitől számít egy autó luxusautónak?

2017. máj. 30. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Mintha az életed függne tőle, hogy hova kategorizálják..


Nem mindegy? Nagy autó? Igen. Kényelmes? Igen. Lehet benn d_gni a hátsó ülésen? Igen. Akkor nem mindegy, hova van hivatalosan besorolva?


Nekem luxus, annyi szent. A Rönómegánhoz képest. :D

2017. máj. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezek 4-5 éves korukig luxusautónak számítanak, utána kijön az új generáció.
2017. máj. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Első nem az életem függ tőle csak kíváncsi vagyok és leírtam az érveim.
2017. máj. 30. 16:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk úgy nagyjából egy A6-tól felfelé már luxusautónak számít, pláne itthon.

Monacoba, Dabai-ba nem. De egy S63 amg még ott is.

2017. máj. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is azon a véleményen vagyok, hogy ezeknek csak a fullos változatai luxusak, több hasonló kérdésnél is beírtam.

De ha úgy vesszük, akkor már a legolcsóbb A8-asban is mondhatni luxus az anyaghasználat, még ha nem is alcantara az ülés. Meg aztán egy full-fullos A4-esben is olyan dolgok vannak, ami teljesen luxussá tehetné. Igazából ez a luxus szó annyira relatív, sehol nincs meghatározva pontosan, hogy honnan számít valami luxusnak, az autóknál sincs. De úgy nagy általánosságbanz S/7er/A8 csak simán felsőkategóriás autónak számít (A6 lenne a felső-közép, de az átlagember egy új A6-ost is már überluxusnak könyvel el, bizonyos szempontból az is.)

2017. máj. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem is teljesen luxus, de felső kategória fölött vannak. Bár egy szegényembernek még Fabia is luxus. Egy milliomosnak az A8 az alap.
2017. máj. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!