Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota gyári kulcsot csak...

Cobain kérdése:

Toyota gyári kulcsot csak Toyota márkakereskedésben lehet csináltatni?

Figyelt kérdés
Vettem egy használt Toyotát, amihez csak az egyik kulcs van meg. Szeretnék cascot kötni rá és a feleségemnek is szüksége lenne egy kulcsra (és nem szeretném, ha az elveszett kulccsal esetleg ellopnák), így kellene hozzá két gyári kulcs. Toyotánál csinálnak, de van esetleg más mód rá?

2017. máj. 27. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Biztonságosabb megoldás, mint a Toyota márkaszerviz, szerintem nincs. Én tuti, hogy náluk rendelném meg.
2017. máj. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Remélem tudod, hogy a biztosító a kockázat csökkentése miatt kéri a két GYÁRI kulcsot. Ha lopásra akarsz biztosítást, akkor tudniuk kell, hogy nincs valahol egy "elveszett" kulcsa a járműnek, amivel esetlegesen el lehet vinni az autót.

Ha megkötöd a biztosítást és ellopják az autódat, akkor egy perc alatt kiderítik, hogy készült pótkulcs hozzá és megtagadják a kártérítést.

2017. máj. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezért kár volt privátot írni!


"Köszönöm a válaszodat. Én is pont ezért kérdezem. Amúgy a Toyota márkakereskedésben azt mondták, hogy ha rendelek náluk két kulcsot, akkor azt ráprogramozzák (lehet rosszul mondom) a kocsira és onnantól kezdve az lesz a két gyári kulcs, a többivel már nem indítható az autó."


Nem csak az indítás a lényeg, hiszen mechanikusan nyitható régi kulccsal az autó, és a kormányzárat is feloldja. Bár vontatni macerásabb, mint elhajtani vele.

Ettől függetlenül a biztosító emberétől kérdezd meg, hogy így rendben van-e a dolog.

2017. máj. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A hiányzó kulcsot le tudják tiltani, és készítenek helyette újat. Csak márkaszervizben.
2019. febr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!