Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda 3-as autóról mi a...

Bodnár Márk kérdése:

Mazda 3-as autóról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Mazda 3-as szériát 2005-2009 közöttit néztem ki magamnak első autómnak. Kinek mi a véleménye? Mindent kérnék, ha lehet, főleg olyan írjon, akinek volt vagy van ilyen kocsija. Köszi

2017. máj. 17. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Milyen motor?

Amúgy megbízható, és rohad. Ha kifogsz egy nem rohadó darabot akkor azt meg kell venni, és alvázvédőzni egyből.

Benzinesből 1,4 felejtős, annyit eszik mint az 1,6 de nagyon gyenge, 1,6-2,0 jó választás.

Dízelek nem rosszabbak, mint a többi CR dízel, de nem is jobbak.

2017. máj. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Motorikusan a benzinesek nagyon jók, dízeleket én kerülném. Az 1.4 valóban erőtlen egy ekkora autóba, 1.6 már egészen jól megy és nem fogyaszt többet mint a kategóriatársak.


Az igazi gond a Mazdával a rohadás, és sajnos az első generációs 3-as is rohad. Kerékjárati íveknél, küszöbnél főleg. Volt emiatt visszahívás is, amit visszavittek, az kevésbé rügyezik.

Egyébként egy nagyon jól vezethető, kényelmes, stabil, megbízható autó.

2017. máj. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Tomcatters ***** válasza:
Hugomnak egy 2009 es 1.6 van ,amit irtak elottem motorikusan elektronikusan..... nagyon jo,de szeret rohadni, kulonosen figyelni kell ra telen, ha hasznalod lemosni az alvazat ,mert a sos le ha rajta marad csodakra kepes:S
2017. máj. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Alvázvédő és nem kell figyelni rá. Egy alvázvédőzés kb 70 ezer, ami tartalmazza azt, hogy évente visszaviszed felülvizsgálatra, és ha valahol leverődött akkor ráfújnak megint.
2017. máj. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nagyon nézd meg ajtók belsejét alul
2017. máj. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Összefoglalva maga a gépjármű jó és vezethető, viszont a rohadás az olyan problémája, ami rendszeres és nem egyes példányoknál fordul elő, hanem szinte mindegyiknél
2017. máj. 18. 08:15
 7/8 anonim ***** válasza:

egy zseniális autó

világhírű megbízhatóság

iszonyat jó motor, váltó, minden

szuper szekci forma


de ja, rohad... nem kicsit rohad, hanem porlad

főleg a korábbiak

2017. máj. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik rohad! Volt visszahívás alvázvédelemre, amit visszavittek arra elvileg 12 év garancia jár rozsda ellen. Nekem 2005-ös van, egyedül a kipufogó cső ami rozsdás rajta, semmi más.
2017. nov. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!