Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2014 es nem használt gumit...

2014 es nem használt gumit kaptam. Átvertek?

Figyelt kérdés
Új gumikat vettem a kocsimra egy gumisnál, de most néztem a DOT számot, hogy 2014 es gyártású. Átvertek? Hogy lehet, hogy ezek ott álltak ilyen régóta? Lehet ezzel valami gondom?

2017. máj. 15. 19:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az, hogy 2014-es, nem feltétlenül jelenti azt, hogy használt. Néha előfordul, hogy a készlet "beragad". Mondjuk nem fogynak el a tél beállta előtt a nyári abroncsok a kereskedőnél, október-novemberben meg már a kutya sem keresi őket. Főleg akkor, ha nem valami gyakori méretről van szó.
2017. máj. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem.

A Bridgestone, Firestone, Continental, Dunlop, Goodyear, Michelin és Pirelli társaságok kiadtak egy közöös ajánlatot, hogy az újonnan vásárolt gumik ne legyenek 5 évnél régiebbek. Tehát a te eseted még benne van a limitben.

2017. máj. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Fogyasztóvédelmi felügyelőség meg tudja mondani, hogy egy új gumi meddig új gumi, azaz milyen idős gumit lehet még új gumi, jogcímen értékesíteni.

Ha pl. egy gumit, annak a gyártásától számítva 1 éven belül

lehet csak új gumiként értékesíteni , akkor a te esetedben nagyon úgy néz ki a helyzet, hogy téged átvertek.


Tudod a mai világban van olyan gumis aki egy felszámolás alatt lévő nagykereskedéstől azaz annak a felszámolójától veszi meg a raktárkészletett "fillérekért" majd azt "új gumiként új árban adja el. Szerintem!

2017. máj. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha nem is szabálytalan, ami történt, én rendeléskor mindig megkérdezem a DOT számot, hogy ha olyan, el se küldjék.
2017. máj. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én úgy mondanám, hogy hagytad magad átverni, meg kellett volna nézned, mielőtt kifizetted. Ilyen korban már illik komolyan leakciózni a gumit. Nem tudom, hogy ez törvényileg átverésnek minősül-e, gyanítom, hogy nem. Csak rohadtul nem korrekt dolog 3 éves gumit teli áron adni.
2017. máj. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
attól függ h mennyiért vetted...
2017. máj. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
5 évig megfelelő tárolással újnak számít egy gumi. Ha nem webshopból vetted, hanem egy nagy nevű cégtől, nincs ezzel baj. Ha nem volt megfelelően tárolva, cseszheted.
2017. máj. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha zsír új, nem nagy baj, de azért én 3 hónaptól idősebb gumit még soha nem kaptam újonnan (gumisnál vettem).
2017. máj. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Pontosan mi van írva a DOT után?
2017. máj. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Láthatóan nem volt használva a gumi mert tényleg zsír újnak néz ki. Remélhetőleg jó helyen is volt tárolva. 14 ért vettem darabját. Nem mondanám, hogy ritka méret mert sima 185/65 van szó. Nem netről rendeltem, mert nem volt kedvem szarakodni vele. De legközelebb az lesz.
2017. máj. 16. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!