Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Esőben tényleg nehezebben...

Esőben tényleg nehezebben gyorsul az autó?

Figyelt kérdés
Illetve csökken a "végsebesség"?
2010. máj. 15. 22:05
 1/9 A kérdező kommentje:
Mert ugye esőben nagyobb a páratartalom, ami nem megfelelő keveréket okoz, stb...??
2010. máj. 15. 22:08
 2/9 anonim ***** válasza:
Mivel síkos az út elképzelhető hogy kicsit jobban kipörögnek a kerekek illetve a vezető is máshogy gyorsít de elenyészően, pláne ha direkt
2010. máj. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
verseny körülmények között észreveszed, de ha normálisan használod, akkor nem tűnik fel. én gokartoztam, és a pályán igen, különbség esöben vezetni, mint szárazon. hamarabb kipörögnek a kerekek is, nehezebb korrigálni, mivel ott nincs ABS, fékezni is óvatosabban... tehát igen, az autó egész máshog&y fog viselkedni esőbe, mint szárazon. de nemhiszem, hogy a motor működését befolyásolná. és utcai körülmények között is csak a finomabb reakciókat kívánó irányításon veszed észre a különbséget, gyorsuláson nem.
2010. máj. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jó kérdés!

Ha motorikusan nézzük a dolgot, akkor elvileg nőhet is a teljesítmény, mivel a pára belülről hűti a motort, csökkenti a kopogási hajlamot. Ez azonban csak kopogási határon vagy azon túl érvényes, normál körülmények között inkább csökken a teljesítmény.


Ha többet akarsz megtudni, akkor keress rá a "water injection" kifejezésre.

2010. máj. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A néhánnyal előttem kérdezőnek, esőben miért ne lenne ABS?


A kérdezőnek, igen, nehezebben gyorsul, mivel az aszfalton levő víz megnöveli a gördülési ellenállást, esős időben ezért nő meg akár literekkel is a fogyasztás. Próbálj meg nem a nyomvályúban menni, mert ott a legmélyebb a víz. De ha belemész, úgyis érzed, hogy visszafogja a kocsit.

A motor a száraz meleget szereti, legalábbis az eddigi fogyasztásméréseim ezt bizonyították.

2010. máj. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én autóm meg késő este gyorsul lassabban mert azt mondták ,hogy azt a fekete sötétséget nehéz neki maga előtt félre tolnia.
2010. máj. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
00:50 a válaszolónem arra gondolt hogy esben nincs ABS hanem arra hogy a go-kartban nincs :D
2010. máj. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne,hogy utcai körűlmények között semmilyen különbséget nem veszel észre.
2010. máj. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja bocs, igazad van, mentségemre 0:50-kor már fáradt voltam :D
2010. máj. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!