Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A-korlátlan elsőre?

A-korlátlan elsőre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 21 éves leszek a nyáron, 2013 óta vezetek autót, nagyon higgadt és megfontolt sofőr vagyok, sosem szoktam száguldozni, nyugodt a vérmérsékletem.

Egy ideje már szeretnék motorozni és az lenne a kérdésem, hogy nem-e lenne sok elsőre az A kategória megszerzése? A B-s jogsi miatt forgalomban már sokat voltam, viszont motorozni még nem tudok. Arra gondoltam, hogy amíg betöltöm a 23-at gyűjtök pénzt bukóra, jogsira meg motorra és majd csak utána kezdem el, vagy esetleg addig vegyek egy 50-es gépet amin az alapokat meg tudom tanulni, mire annyi idős leszek? Vagy esetleg kezdjek először A-2-vel? Ti mit gondoltok?


Üdv.

21/F



2017. máj. 8. 08:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűbb és olcsóbb, ha egyből a korlátlant csinálod meg. Attól, mert van rá jogosítványod, még nem kell feltétlenül Hayabusával kezdened, indulj a 125-östől és szépen haladj felfelé.

Egy 125-ös motor olcsóbb, fenntartani is gazdaságosabb és arra bőven jó, hogy eldöntsd: érdekel-e a motorozás.

2017. máj. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne csinálj addig semmilyen motoros jogsit. B-vel vezethetsz 50-es gépet, azzal jól meg tudod alapozni a tudásodat. Aztán ha elérted a korhatárt, akkor megcsinálod a nagy A-t és többet nincs gondod a jogsira, azzal mész amivel akarsz. A fokozatosság elvét azért illik tiszteletben tartani, az meghosszabbítja az életedet.
2017. máj. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenkepp erdemes tapasztalatot szerezz egy kicsi motorral, mielott raulsz egy A-s tanulora... Konnyebben tudod makd megszerezni a jogsit pici tapasztalattal!:D Masreszt ga megvan akkor 50esrol valtasz valami komolyabb 25 vagy 35 kwos gepre, azzal mar lehet motorozni tenyleg, de nem nyirod ki vele magad:) GS500, CB400, esetleg 250es vasak, ezek mennek is, de mielott megolned magad elfogy beloluk a kraft!
2017. máj. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Ment a zöld kéz. :)


Akkor szerintetek úgy mehet, hogy veszek egy 50-es gépet és amíg el nem érem a korhatárt azzal megyek, utána megcsinálom a korlátlant és veszek egy 125-ös gépet majd ha úgy érzem hogy kimotoroztam akkor egy nagyobbat és így tovább?

2017. máj. 14. 08:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!