Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Márka választáskor foglalkozik...

Márka választáskor foglalkozik valaki ilyen dolgokkal?

Figyelt kérdés

Eddig egy autóm volt, de azt félig-meddig kaptam, tehát nem én választottam.

Most szeretném megvenni az első olyan autómat, amit én választok ki, és igazából egy márkával sincs bajom, sok autó tetszik, de a gyerekkori kedvencem a BMW 5-ös szériája, abból mindig is mindegyik tetszett.

Az igazi kedvencem az E34 és az E39, de csak annyi pénzem van amiből egy középkategóriás E39-et, vagy egy igazán jónak (tűnő) E34-et tudnék venni a kínálat alapján.

Ezért úgy néz ki,hogy E34 lesz, az nem számít, hogy régi, a formája nagyon bejön.

Eddig Volkswagenem volt, és nekem fontos az autós közösség, a baráti társaságomban is sokaknak van Volkswagene.

Ők természetesen nem támogatják a BMW-t, mert ott csak a Seat,Audi meg a VW jöhet szóba, de én nem nekik veszem az autót, és nekem a BMW jön be.

Nem is ez a baj, hanem az,hogy milyenek a BMW-sek...mert mondanak sok rosszat mindkét márka használóiról, de azért a BMW-s egy külön kategória, arról mindenkinek a nem indexelő,bunkó jut eszébe.(én meg nem ilyen vagyok)

Nekem fontos, hogy megőrizzem a gyári állapotát, "tuning" gyanánt maximum annyi fér bele számomra,hogyha dízel akkor egy chip, ha meg benzines akkor van elég lóerő,hogy ne nyúljak hozzá.

Csak vannak ezek a 316i meg 318i használók, kályhacsővel, meg az elmaradhatatlan M-es matricákkal, és rúgja az autónak, de csak nem akar menni, a fején ott a fullcap, napszemüveg, és ő az utak királyai(nak hiszik magukat).

A Volkswagenesek között is akadnak olyan figurák, akikről jobb nem beszélni, bár én ilyeneket csak hallomásból ismerek, mert a "mi közösségünkben" (tehát a környéken) csak kulturált autók vannak, ha füstöl is a dízel az sem vészes, meg akkor van benne minimum 180 ló, szóval itt nincs olyan,hogy a 60 lóerős Golfon megtekerik a füstcsavart, mert az ilyenek olyan savat kapnak,hogy az autózástól is elmegy a kedvük.

Összességében nem akarok egy köcsög BMW-s lenni, csak simán BMW-s, de a márkával egy új közösséget is választok (még akkor is ha az amúgy régi Volskwagenes barátaimmal fogok lógni továbbra is), és nem tudom,hogy olyan akarok e lenni.


Párhuzamos példa, mintha az emberek által semleges pék szakmából átcsapnék rendőrnek, ami miatt sokan utálnának,annak ellenére is,hogyha korrekt rendőr lennék.


(Tudom, még fiatal vagyok, és idővel biztosan nem fognak érdekelni az ilyen dolgok, de most még fontos)


2017. máj. 7. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Ezt valami lelki segélyszolgálatnak kellett volna leírnod...


"BMW-s egy külön kategória, arról mindenkinek a nem indexelő,bunkó jut eszébe.(én meg nem ilyen vagyok) "


Majd leszel, csak idő kérdése.

2017. máj. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért választanál közösséget? Ez nem egy szekta. Nem jársz el BMW találkozókra meg nem fórumozol aztán csá. Minden márkánál, amit jobban szeretnek a fiatalabbak, vannak hülyék. Mercedes, BMW, Audi, Honda , VW. Teljesen mindegy. Nehogy már ez alapján válassz autót magadnak, de igazán irigylésre méltó, hogy autóvásárlásnál ez a legfontosabb szempont :D Nem is hallottam még ilyet.
2017. máj. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem mondtam, hogy ez a legfontosabb.A legfontosabb kérdést autóvásárlással kapcsolatosan sosem írnám ki ide, annyi kontár van itt.

BMW találkozókra meg fórumokra pedig szívesen járnék/írnék, mert ott értékelik igazán az autómat ha olyan állapotban van.

2017. máj. 7. 13:19
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az ilyen fórumokon nem a kigyúrt kopasz láncos cigányok meg paraszt, siető többi üzletember a jellemző, hanem szimpla autób*zik, akikkel simán fogsz tudni közösséget vállalni. Ha nem akarsz köcsög, BMW-s lenni, akkor ne legyél, de az, hogy megítélnek az autód miatt, azon nem fogsz tudni változtatni.
2017. máj. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Olyan autót veszel ami tetszik, ha a baráti közösségnek az nem szimpatikus akkor elgondolkozol rajta, hogy más baráti közösséget kellene keresned.

Igen, sok a bunkó BMW-s, téged is annak fognak nézni emiatt, de ha normálisan közlekedsz akkor nem. Minden autómárkára lehetne mondani valami szart egyébként. Nekem Opelom van, gondolom nem kell részleteznem mennyi fika éri az autós társadalomban, de pont leszarom. A 2.4-es motor, meg az automata váltó némán erőlködés nélkül suhan, klíma be, kezit csókolom.

2017. máj. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Felesleges másokkal foglalkozni. Egyáltalán miért is érdekel más véleménye? Sztereotípiák lesznek és voltak is. A "nem indexelő BMW-s" ugyan olyan lesz, mint a "szőke nő". Persze tudjuk, hogy kivételek mindig vannak. Te nem leszel ilyen, ez a lényeg. Tetszik az az autó, megveszed, és kész. A BMW, mint autó egy státusz szimbólum, legalábbis sokan így gondolják. Ebből is adódik az emberek irigysége. Sokan persze, akik ilyen autót vezetnek, lenézik a többi autóst, de az nagy hiba.
2017. máj. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"BMW találkozókra meg fórumokra pedig szívesen járnék/írnék, mert ott értékelik igazán az autómat ha olyan állapotban van."


Miért kellene másnak értékelnie? Ha te magad értékeled, meg a szűk baráti társaságod/családod, az nem elég?


Másrészt ha beülsz egy ilyen autóba, meg kell maradnod annak, aki vagy. Nem az autó irányít téged, hanem te az autót.

2017. máj. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tetszik meg veszed nem tetszik ne vedd meg. Ez ilyen egyszerű... Felesleges bárki véleményét ki kérdezni, mert mindenki mást fog mondani. Mérlegelni viszont érdemes... Ezek régi prémium autók. Nem tudom, hogy mennyit szánsz rá, de én amikor nézegettem az e39-et állapotra mentem rá 1 millióért volt az első normálisnak mondható példány és akkor ez 520i tehát eléggé lomha dologról beszélünk + volt benne 240.000 kilóméter(no de ez kit zavar?) + fiatal vagy, kérdés: Meg engedheted magadnak, hogy nem Suzuki áron fogsz szervizelni + nem is biztos, hogy csak fél évente, hanem lehet havonta hetente valami baja lesz a régi vasnak? Egyébként ha BMW-t veszelíigyis-úgyis BMW köcsög leszel szóval tökmindegy.
2017. máj. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ennyire tetszik az a kocsi, én nem gondolkodnék. Vedd meg. Én is ezt tettem, sokan akartak lebeszélni az autómról, a kollégáim is beszólogatnak. Én meg álmaim kocsiját vezetem. :-) Próbáld ki Te is!
2017. máj. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!