Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Octavia 2 1.9 pdtdi kormanymű...

Szucsyy kérdése:

Octavia 2 1.9 pdtdi kormanymű furán viselkedik?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Lelkes hobbiszerelő lévén felújitottam az autómat. Ott kezdeném hogy mindent kicseréltem újra., az összes lengőkart, gömbfejet, rugókat, gátlókat egyszóval az egész futómű elemet az utolsó csavarig. Utána futómű beállitást kapott. Munden tökéletesnek mondtható, de van pár probléma amira nem találom a megoldást. 1. Futómű beállitás utan egyenesen állt a kormány egyenesen ment az autó is. Kb 2 hét használat után azt vettem észre hogy a kormány egy picit jobbra áll. Nem foglalkoztam vele mert nagyon kicsi volt, de naprol napra egyre jobban elállitodott. Hozzátenném hogy az autó továbbra is egyenesen fut nem húz semerre elengedett kormánnyal sem! Vissza futóműveshez, mindent átrángat leellenőriz de minden jo. Ettől függetlenűl újra állitja a futóművet megint egyenesbe hozva a kormányt. Pár napig ugy is maradt és megint elállitódott de most balra kb ugyan annyit mint amennyit jobbra állt. Elvittem egy futómű vizsgálatra ahol szétrázták a kasznit is de semmit nem találtak. Kezdett zavarni hogy valami nincs rendben. Feltettem emelőre es mindent átnéztem meghúzogattam az összes csavart hogy neme lazult ki valami , de semmi. Egyedül a jobb oldali belső féltengely csuklón tapasztaltam hibát mert ha jol megrángatom olyan mintha lógna és kopog. Ezt a kopogast néha hallom is az autóba meg egy fura morgó hangot de eddig nem tudtam hogy miből jön mert kerékcsapágyak újak vannak benne. Valószínű hogy a kopogást és a morgó hangot ez okozza, de mitől mászkál a kormány? 2 probléma az hogy amikor elindulok a kocsival és kettesbe pl megyek 30 al és hirtelen adok egy nagyob gázt felgyorsúl az autó majd ha kuplungot nyomok hogy váltsak hallok egy reszelő hangot ami igy szol hogy nyik nyik nyik. De mindig háromszór és olyan mindtha a motrot vagy a váltót is megszoritaná egy kicsit. Kuplung és kettőstömegű is új van benne, de már csere előtt is jelentkezett ez a probléma. Motortató bakokra gondóltam hogy hirtelen gyorsulásnál nagyot billen a motor és valami befeszűl de jók a bakok is.

Nos megkérnélek hogy irjátok le a véleményeteket, hátha jutok valamire ezzel kapcsolatosan mert már nekem nincs ötletem. Köszönöm



2017. máj. 6. 22:28
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!